V 16. kole 2. hokejové ligy západ se ve šlágru kola představil na ledě vedoucích Predátorů druhý celek tabulky Junior Mělník.

2. minuta přinesla první příležitost hostí, Kašák však nepřekonal Fikrta. Poté Českolipští zahrozili nejdříve Kazatelem, jehož bekhend gólman vyrazil nad branku, ale tentýž hráč kotouč zpoza branky přihrál Mrkvičkovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. V sedmé minutě se domácí radovali, ale předčasně, poněvadž Mrkvičkova rána od modré se od tyče odrazila a poskakoval po brankové čáře, ale nepřekročila ji. V další šanci neuspěl Šesták. Mělničtí zazlobili v první přesilovce, nejdříve z vrcholu kruhu pálil Jakeš a o chvilku později střelu Kašáka tečoval mimo Kalivoda. Ve 12. minutě měli hosté druhou přesilovku, ale nedokázali ji přetavit ve vyrovnání. Závěr úvodní třetiny si vzala do režie elitní formace Predátorů Šesták, Oliverius, J. Šulc. Při každém střídání zatlačili soupeře v obranném pásmu. Jan Šulc u pravé tyče rozvlnil síť, ale jen z boku, a v úplném závěru Šesták projel celé hřiště. Jeho pokus zápěstím Vokurka vyrazil a J. Šulcovi nezbyl čas na dorážku.

21. minuta, domácí kapitán najížděl z úhlu na Vokurku, ale přestřelil. 23. minuta a chyba jednoho z hostujících obránců na útočné modré a na jediného beka se řítí dvojice Šulc, Oliverius, ale prvně jmenovaný zacílil jen do gólmana. 28. minuta, David najíždí na Fikrta, tomu však na poslední chvíli vložil do střely hůl Drbohlav a kotouč letěl vysoko nad branku. Při hře čtyř proti čtyřem vystihl rozehrávku hostí J. Šulc, vypálil ostře, ale jen do Vokurkových prsou. Poté se dočkali Predátoři druhé přesilovky v zápase. Nejdříve po rychlém ťukesu Petrmichl nepřehodil beton a hned nato Musil sám před odkrytou brankou trestuhodně minul. Odplatu za tuto chybu měl na holi Jiří Jakeš, ale ani jednou ze svých dvou střel nenašel recept na Fikrta. Prostřední třetinu ukončil Ambrozův nájezd, který na poslední chvíli zastavil obránce Petrmichl.

42:07, Mrkvička vyváží puk z obranné třetiny, ale nechá se školácky obrat Vachem, který si položí Fikrta a pohodlně vyrovnává – 1:1. O rozdílovou branku se snaží Roman Kala, kapitán Mělníka však nadvakrát neprotlačí puk za Fikrtova záda. 49. minuta, Roman Kala ve stoprocentní šanci neuvěřitelně minul a celou akci ještě mohl zachránit Nosek, ale ani on si nepřišel na Fikrta. Na tuto situaci zareagoval domácí lodivod Jaromír Carvan time outem. 51. minuta a Oliverius našel před brankou Šestáka, ten však mířil do Vokurkových chráničů. V 56. minutě Preussler se stahovačkou do středu hřiště elegantně zbaví obránce, zapěstím však zacílí jen do gólmanovy masky. 31 vteřin před konce základní hrací doby odchází na 2 minuty Musil.

Predátoři tak prodloužení začínají v oslabení. Šesták však na modré vypíchne kotouč a už se rozjíždí sám na branku, obránce si ho přidrží, ale rozhodčí ukazuje „hrajte dál“. Predátorům očividně docházely síly, utkání však dotáhli až do penaltového rozuzlení.

V první sérii začali hosté a Davida nepustila do zakončení Fikrtova vystrčená hůl. Za domácí se rozjel Šesták, jenž naznačil bekhendový blafák a tak zasunul forhendem do odkryté svatyně – 1:0. Ke druhé penaltě za Mělník se rozjel Roman Kala, ale svůj bekhendový blafák nedotáhl a minul. Rozhodnutí měl na hokejce Musil, jenž zvolil střelu mezi betony a trefil přesně, čímž si připsal vítěznou branku.

HC Predators Česká Lípa: Fikrt - Petrmichl, Svoboda, Drbohlav, Mrkvička, Rašín - Musil, Hudíček, Šesták, Oliverius, Peřina, Šulc, Peterka, Kašťák, Preussler, Kazatel, Holčák.

Jaromír Carvan (HC Česká Lípa): „Dnes jsme měli problémy se sestavou, protože jsme měli jen pět beků. Ke konci utkání nám docházely síly. Na jednu branku se těžko vyhrává. V samostatných nájezdech se to k nám obrátilo, myslím, že jsme byli o něco aktivnější.“