Klíčová byla pro vývoj střetnutí druhá třetina, kdy si domácí vytvořili dvoubrankový náskok a ten si podrželi až do samého závěru. V tabulce tak momentálně okupují sedmou příčkou, pouhý bod za šestým Sokolovem.

HC Predators Č. Lípa - HC Klatovy 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Na soupisce domácího mužstva se objevila i dvě nová jména, jedná se o Michala Zimmera, který nastoupil už v minulém utkání proti Sokolovu a Matěje Soukupa, talentovaného juniora z Mladé Boleslavi. Oba se představili českolipskému publiku poprvé.

Zápas otevřel svým pokusem Jan Šulc, jenž objel branku, ale Halmošiho střelou mezi betony nepřekonal. Českolipský brankář Vladimír Neumann musel poprvé zasahovat po ráně Maxi od modré čáry. Poté byl vyloučen Michal Straka za podražení a jeho prohřešek mohl ztrestat Formánek, ovšem Halmoši se zaskočit nenechal.

Klatovský strážce svatyně podržel svůj tým i proti tečovanému projektilu Lukáše Daňa, přesilovou hru následně přerušil kapitán Jakub Šesták, jenž obdržel trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Potrestaný Straka se vrátil na led, ale Klatovy v početní výhodě nijak zvlášť Neumanna neohrozily. Pozornost slovenského muže s maskou vyzkoušel z dálky Jiří Maxa.

Klatovští z minima vytěžili maximum, ve 12. minutě předvedli ukázkovou akci, která by klidně mohla být zařazena do soutěže o Zlatou helmu, Maxa z kruhu přihrál Holubovi, ten ještě posunul na volného Jana Pavlise, který přehodil ležícího Neumanna, a bylo to 0:1. Odpověď mohla přijít hned vzápětí, po přihrávce Preusslera však Burián bekhendem přestřelil.

Minutu nato měli domácí další velkou šanci, v situace dva na jednoho poslal přesný pas Jan Šulc Lukáši Daňovi, ovšem ani on si na Halmošiho nepřišel. Českolipští diváci se dočkali vyrovnání v 16. minutě, Vlastimil Patzenhauer našel Miloslava Cafourka, jenž nedal Halmošimu sebemenší šanci – 1:1. Radost nemusela trvat dlouho,

Hobl se totiž objevil zcela nekrytý před Neumannem, jehož si položil a Českolipské zachránil od pohromy Michal Zimmer, který posunul klec a vysloužil si tak menší trest. Následně se Michal Straka, bývalý hráč Liberce a Plzně, dostal sám před Neumanna, který zázračně vyrazil. Na druhé straně nejprve neuspěl po přihrávce Patzenhauera Bauer, s ukazatelem skóre nepohnul ani v samotném závěru úvodní třetiny Divíšek.

První přestávku obohatily svým vystoupením na ledové ploše českolipské krasobruslařky. Po této vložce začalo druhé dějství, které odstartoval Formánek. Se zlou se vůči Neumannovi potázal i Jakub Kocman. V těchto fázích hry vidělo téměř 300 diváků opatrný hokej z obou stran, další branka padla ve 27. minutě, kdy puk za Halmošiho záda dorazil sváteční střelec Lukáš Lassig – 2:1.

Fanoušci nestačili vstřebat druhý gól a radovali se znovu, ve 29. minutě vybídl Bauer ke skórování Petra Formánka, jenž nezaváhal – 3:1. V dobré příležitosti se zjevil v polovině utkání Burián, ale vylámal si zuby na Halmošim. Pak ve dvojnásobném přečíslení nahrál Daňo Šestákovi, ten však trefil jen plastrón gólmana Halmošiho.

Predátoři sevřeli svého soupeře do kleští, ve 35. minutě mířil nad Šesták, následná Buriánova střela skončila na tyči, o touš ještě bojoval Divíšek, který se vzápětí dostal do šarvátky s Holubem, na body českolipský útočník zvítězil. Kontaktní trefu měl na hokejce Radek Špiler, ale jeho nájezd Neumann zlikvidoval. V přesilovce našel Bauer lépe postaveného Patzenhauera, naneštěstí pro Severočechy minul.

Do konce druhé dvacetiminutovky měly oba týmy po jedné šanci, Buriánovou nabídkou pohrdl Šulc, proti Pavlisovi zasahoval Neumann.
V čase 41:00 objel Jan Divíšek Halmušiho branku a pohodlně zasunul – 4:1. Poté přišly dvě tutovky, za hosty neuspěl Vondryska, podobně se vedlo i Peterkovi. Halmoši musel řešit další ošemetný moment, a to když dotíral Divíšek.

Ve 48. minutě ujel Richard Kepl a poslal puk nad Neumannovu lapačku – 4:2. Tříbrankové vedení vrátil Predátorům David Bauer, který si sjel mezi kruhy a nekompromisně zavěsil – 5:2. Českolipští tedy slaví čtvrtou výhru v řadě.

Branky a nahrávky: 16. Cafourek (Patzenhauer), 27. Lassig (Preussler, Vondrlík), 29. Formánek (Bauer, Patzenhauer), 42. Divíšek (Burian), 49. Bauer (Patzenhauer, Cafourek) - 12. Pavlis (Maxa, Holub), 48. Kepl (Černý). Rozhodčí: Orlický - Kebrle, Vitík. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.

HC Predators Česká Lípa: Neumann - Daňo, Šesták, Formánek, Zimmer, Soukup, Pinc, Zeman - Šulc, Divíšek, Burian, Bauer, Patzenhauer, Peterka, Cafourek, Vondrlík, Preussler, Lassig, Moro.