Zajímavý zápas před skvělou diváckou kulisou skončil zaslouženou výhrou pro domácí celek, který po třinácti minutách vedl 3:0. „Kluci předvedli maximální nasazení, hráli s chutí a konečně protrhli střeleckou smůlu z domácího prostředí,“ uvedl pro deník Bohumil Slavíček, generální manažer českolipského klubu.

Milevsko, coby favorit, zřejmě takový průběh nečekalo. Zvlášť, když v čase 26:15 inkasovalo z hole Michaela Šulce, který se u levé strany kluziště napřáhl ke střele a ranou do protější strany klece zvýšil na 4:0.

Poté se hra vyrovnala, Milevsko snížilo R. Suchánkem, ale za tři minuty ve vlastním oslabení po parádní spolupráci Nekvindy s M. Šulcem to bylo 5:1 a gólman Dalimil Svoboda se raději nechal vystřídat svým jmenovcem Filipem…

Hosté poté zabrali, několikrát vážně ohrozili českolipskou branku, jenže v ní stál reprezentant letošní Zimní univerziády v Číně Michal Nedvídek! Právě on svými zákroky několikrát po sobě sklidil zasloužený potlesk na otevřené scéně.

Milevsko pak Šulčíkem využilo přesilovku, ale na všech domácích hráčích bylo zjevné, že toto utkání patří jim a jejich fanouškům. Závěrečné dějství, hlavně jeho závěr, přineslo řadu vyloučení, snížení hostů na 5:3 a mezitím dvě nastřelené tyče v podání českolipských borců. Milevsko ale konec utkání psychicky nezvládlo, když se několika hrubými zákroky a vyloučeními samo připravilo o možnost duel zdramatizovat. Pro Českou Lípu jen dobře!

„To je pro play–off typické. Mužstvo, které je pasováno na favorita, si myslí, že svého soupeře snadno „přejede“, ale najednou vidí, že tak lehké to mít nebude, a tak porážku neunese,“ konstatuje manažer Slavíček.

„Asi nejvíc to odnesl po jednom ze zákroků u hrazení Šesty (kapitán Šesták – pozn. autora), ale vzal to sportovně a stejně jako většina našich hráčů fauly soupeře neoplácel. Právě ti zkušenější kluci se snaží po takových momentech situaci spíše uklidnit než vyvolat šarvátku.“

Série pokračuje dnes od 18 hodin na jihu Čech, čtvrté utkání, po němž už může být znám postupující, se hraje v neděli u Ploučnice.

Branky a nahrávky: 2. Mrkvička, 8. Šesták (Nekvinda, Kašťák), 13. Havel (Hudíček), 27. M.Šulc (Musil), 31. M.Šulc (Nekvinda) - 28. Suchánek (Štych, Kořánek), 34. Šulčík (Šperger, Procházka R.), 51. Šperger (Štych). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 12:12, navíc Žlůva a Kořínek (oba MIL) os. trest 10 minut, Procházka Otakar 5+ do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváků 1100.

HC Predators Česká Lípa: Nedvídek - Kučera, Mrkvička, Hobza, Cafourek, Formánek, Svoboda, Šulc M., Šesták, Oliverius, Havel, Musil, Hudíček, Plichta, Peřina, Nekvinda, Preussler, Slavíček.

HC ZVVZ Milevsko: Svoboda D. (31. Svoboda F.) - Procházka, Štych, Matouš, Předota, Schmied, Žlůva, Procházka Ot., Hamerle, Šperger, Šulčík, Muller, Kellner, Fořt, Polodna, Suchánek, Hájek, Kořánek, Štefan, Urbanec, Bělka.