HC Predators Česká Lípa - HC Baník Most 5:6 (2:0, 2:0, 1:5 - 0:1)

A přitom tahle pohádka, co nakonec se proměnila v horor, měla tak pěkný začátek. Už v páté minutě se domácí po střele Buriana ujali vedení. Do dobrých šancí se dostali i Bauer s Divíškem, brankou však skončilo až v 18. minutě Šulcovo nahození puku, který se do vlastní brány vsítil mostecký obránce.

Predátoři mohli tedy odejít do kabin po první třetině s dvoubrankovým náskokem i díky několika dobrým zákrokům brankáře Neumana.
Třetí gól vstřelili domácí ve 28. minutě. Šulc se tváří v tvář proti mosteckému brankáři nemýlil. To samé se (opět díky Neumanovi) nepovedlo hostujícímu Vrtekovi.

Čtvrtá branka přišla v 37. minutě, když se Šesták od modré se svojí ránou nemýlil. Pátou branku mohl přidat o necelé dvě minuty později Divíšek, ale nedočkal se od Daňa přesnější přihrávky.

Pátá trefa do mostecké brány přece jenom přišla. Zasloužil se o ni Šafář, který dostal hezkou přihrávku od Formánka. V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto. Kdo by tvrdil opak, byl by okamžitě poslán na jisté vyšetření… Domácí fanoušci (i autor tohoto článku) už si jistě přičetli tři body do druholigové tabulky v řádku patřícím Predátorům.

Určitě je nevzrušilo snížení na 5:1. V duchu jsme jim ten čestný gól přáli. Pak se však začaly dít věci. Během jedné minuty vstřelili hosté dvě branky. Přesto mělo být v silách domácích hráčů tento zápas dovést do vítězného konce. Jenže… „V tu chvíli každý čekal, co udělá ten druhý. Kluci nebojovali, neskákali do střel,“ říká zklamaně Jan Zachrla.

A přišel trest, i když trochu krutý. Hosté přidali další dvě branky a srovnali tak utkání na 5:5. V euforii pokračovali i v prodloužení, které také patřilo jim. Opravdu neskutečný podvečer…

Branky a nahrávky: 5. Burián (Patzenhauer), 18. Šulc, 28. Šulc, 37. Šesták, 44. Šafář (Formánek) - 51. Řezníček (Martinec, Zika), 54. Vrtek (Přeučil), 54. Kuncl (Růžek, Havlůj), 57. Martínek (Kříž), 59. Vrtek (Martínek), 65. Zika (Havlůj, Ambrož). Rozhodčí: Kareš - Lučan, Šmika. Vyloučení: 14:12, navíc Daňo osobní trest 10 minut. Diváci: 350.

HC Predators Česká Lípa: Neumann - Šesták, Daňo, Formánek, Šafář, Rašín, Cafourek, Zeman, Pinc - Šulc J., Divíšek, Moro - Bauer, Patzenhauer, Lassig - Burián, Hertl, Vondrlík - Markulinec, Preussler. Trenér: Jan Zachrla.

HC Baník Most: Melichar (44. Brzobohatý) - Kuncl, Řezníček, Šulc M., Ambrož, Martinec, Kunrt, Martínek, Kříž, Přeučil, Vrtek, Kašťák, Růžek, Zika, Havlůj, Šešina, Panocha, Nedrda, Novák. Trenér: Kamil Kašťák.

Autor: Alex Neugebauer