V této části soutěže bylo již o pořadí jednotlivých mužstev v tabulce téměř rozhodnuto a jelikož se play-off soutěže začíná od nuly, mohlo se zdát, že v tomto utkání už o nic prakticky nejde. Opak je pravdou. Neutěšené výkony Predátorů se mohly právě na tomto utkání otočit k lepšímu, to ale jen v případě výhry.

HC Predators Č. Lípa – HC Lomnice
5:8 (1:2, 4:2, 0:4)

Jenže první třetina nezačala pro domácí příliš šťastně. Již v čase 1:35 se nechal vyloučit hráč České Lípy Luczkow a tuto nabídnutou výhodu dokázali hosté využít. Začátek opravdu tedy nebyl jako z příslovečného snu, obzvláště, když domácí dostávali stále dvouminutové tresty za fauly a v podstatě celých prvních deset minut hráli v oslabení. To vyústilo v drtivý tlak Lomnice a zvýšení skóre na 2:0 v polovině první třetiny.

V čase 16:48 se poprvé v utkání trefil Preussler a Lípa se dostala na dostřel. Hra v tu dobu byla spíše vyrovnaná a oba týmy se snažily plnit všechny taktické úkoly tak, aby nedocházelo ke zbytečným přečíslením a nebezpečným situacím.

Ve druhé třetině se strhla doslova přestřelka. To, o co se týmy snažily v předchozích minutách, jako by se rozplynulo a začaly opravdové brankové hody. Nejdříve Českolipští srovnali na 2:2 v 25. minutě, aby o minutu a půl šla Lomnice opět do vedení. Pak ale přišla desetiminutovka Predátorů.

Postupně za sebou dávali góly Luczkow, Preussler a Matějka a rázem to bylo 5:3, což dávalo naději. Do konce třetiny se hostům ještě podařilo snížitna 5:4.

Ve třetí třetině Predátorům jednobrankové vedení moc dlouho nevydrželo. Již za tři minuty hosté srovnali a naopak si vybrali svou desetiminutovku střelby oni. Sázeli jeden gól za druhým a rázem to bylo 5:7. Na to ale bohužel domácí nedokázali nijak odpovědět, a když na úplném konci dostali branku do prázdné klece, bylo vše jasné a rozhodnuté.

Lomnice dala Predátorům opět lekci v tom, jak vydržet celý zápas hrát ve vysokých otáčkách. Českolipští borci opět nedokázali udržet příznivý vývoj utkání, i když po většinu zápasu nepředvádějí špatný hokej, bohužel pak přijde krizová část, ve které ztratí kontakt se soupeřem. Podaří-li se tato zapeklitá situace vyřešit, mohlo by se ještě vše v dobré obrátit.

Tuto sobotu začíná play-off, v němž Česká Lípa nastoupí k prvnímu utkání na svém ledě proti VTJ Liberec (17.15) a zároveň hned druhý den zavítají Predátoři k odvetě v Liberci.

Branky a nahrávky: Preussler (Peterka, Řezáč), Mišaga (Fiala), Luszkow (Řezáč, Peterka), Matějka (Peterka), Preussler – Bláha D. (Syrovátka J., Abrahám), Bláha D. (Zeman, Majdič), Doležal, Bláha D. (Zeman, Abrahám), Zeman (Majdič) Vágenknecht (Karásek), Kotas, Hájek (Zeman, Abrahám).