Přesvědčivá výhra hokejistů

Česká Lípa - Na první místo nadstavbové skupiny B v Krajské lize mužů se vrátili hokejisté České Lípy, kteří na domácím ledě porazili Frýdlant o čtyři góly.

26.1.2017

Domácí Preussler atakován Vrkoslavem se snaží překonat gólmana Blažka.Foto: Deník/Jaroslav Marek

HC Česká Lípa - HC Frýdlant 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Po klidném začátku to byli hosté, kdo se ujal vedení. Po vhazování před domácím gólmanem Bohatým se ve třetí minutě prosadil Vološín. Domácí pak vytvořili tlak, hosté faulovali, ale oslabení ustáli.

V dalších minutách předváděli Frýdlantští hezký hokej a domácí byli spíše defenzivní. V polovině třetiny se karta obrátila, ale domácí mizerně stříleli a to málo, co šlo na bránu, zlikvidoval frýdlantský brankář Blažek.

Dvě minuty před první přestávkou hráli hosté přesilovku, jejich zaváhání využil Žák, zmocnil se puku, nádherně ho předložil Preusslerovi a ten střelou po zemi vyrovnal. První třetina skončila 1:1.

Uběhlo 18 vteřin té druhé a Žák otočil skóre na 2:1. Třiadvacátá minuta přinesla vyloučení hostů a Češkovi stačilo 8 vteřin, aby prokličkoval před Blažka a zvýšil vedení na 3:1.

Odpor hostů byl zlomen a domácí se dostali do pohody. Ve 27. min. doslova vlétl do útočného pásma Minařík, puk doputoval k Češkovi a ten propálil Blažka počtvrté. K vidění byl zkrat frýdlantského Jandy, který se za kopnutí Češky odporoučel na zbytek zápasu z ledu. Přesilovku ale domácí hráli velice laxně a další branky nepřidali.

Nechyběly emoce

V poslední minutě vzplály za frýdlantskou brankou trochu vášně a vyloučeno bylo rovnou pět borců najednou. Přesilovku domácích přerušila druhá přestávka.

Po pauze dohrávali domácí přesilovku, ale nic z ní nevytěžili. Čekání fanoušků na další gól ukončil až v 56. minutě Žák. Krásně si najel před hostujícího brankáře a střelou pod „víko" rozjásal ochozy.

Rozhodnutý zápas trochu neunesli hosté, přitvrdili hru až na samou hranici pravidel. Vše vyvrcholilo 6 vteřin před koncem, když frýdlantský Vološín napadl za brankou Bulvu a strhla se slušná strkanice. Domácí vyhráli 5:1 a dočkali se poděkování diváků.

Díky rozlosování mají nyní Českolipští volno až do pátku 3. února, kdy se utkají v 18.30 doma s Varnsdorfem.

Branky a nahrávky: 19. Preussler (Žák), 21. Žák (Rašín, Preussler), 24. Češka (Bašek), 27. Češka (Minařík F.), 56. Žák (Preussler, Ulbricht) - 3. Vološín (Šír). Vyloučení: 6:8. Diváci: 120.
Sestava České Lípy: Bohatý (Andrýsek) - Žák, Novák, Bulva, Minařík, Ulbricht, Staněk, Říha, Řehák, Vejr, Podávka, Zelinka, Bašek, Rašín, Preussler, Češka.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Rekonstrukce novoborského náměstí míří do finále.
2

Dláždí borské náměstí "miliony" kostek

Florbalisti České Lípy utrpěli na domácím zimním stadionu debakl

Česká Lípa – Ojedinělý zápas v rámci 13. kola florbalové Superligy mužů byl k vidění v úterý dopoledne na českolipském zimním stadionu, kde se před parádní diváckou kulisou (1211 diváků) střetl domácí FBC 4CLEAN s týmem FbŠ Bohemians.

Zatoulané psy z Lípy budou strážníci vozit do Děčína

Česká Lípa - Je rozhodnuto. Po ukončení smlouvy s útulkem v Dobranově se vedení České Lípy muselo rozhodnout, kam jinam odveze zatoulaná zvířata. Nakonec zvítězila varianta využít útulek Bona v Kozlech a po jeho naplnění městský útulek v Děčíně.

Výsledkový servis z víkendu

Česká Lípa - Fotbalisté mají pro letošek padla, o víkendu se hrály poslední zápasy podzimní části.