V úvodním utkání letošního semifinále play off hokejové Krajské ligy mužů Česká Lípa přivítala VTJ Ještěd Liberec.

K vidění byl útočný a velice pohledný hokej. Domácí byli favorizovaným hostům více než zdatným soupeřem, a tak drama vydrželo až do samého závěru, ve kterém ale byli šťastnějším týmem Liberečtí.

HC Česká Lípa - VTJ Ještěd Liberec 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Skóre úvodní třetiny otevřeli v 9. minutě hosté. Gólman Karásek vyjel z branky, puk z jeho hole se nešťastně dostal k Šestákovi, který pohodlně skóroval do prázdné klece. Pak se za obranu dostal zcela osamocený Herda, ale Karásek ho vytěsnil mimo střeleckou pozici. Za Lípu dorážel nepřesně Krupička a hned vzápětí byl vyloučen Češka. V oslabení ujel Bauer, ale střílel vysoko nad Tomíčkovu branku.

I druhá třetina začala bojovně. Již po dvou minutách šli za vzájemné osekávání vychladnout Bauer a Chládek. Ve čtyřech měl největší šanci Tomíček, ale tváří v tvář Karáskovi nemířil přesně. Po faulu Šestáka na kapitána domácích hrála Lípa přes minutu 4 na 3. Šanci na vyrovnání zahodil Krupička, který metr před bránou nezasáhl Rašínovo nahození, další tutovkou pohrdl opět domácí Krupička.

Na druhý gól se čekalo až do 30. minuty. Karásek ještě vyřešil přečíslení Libereckých, nastalého zmatku před jeho brankovištěm využil pohotový Šesták a zvýšil na 2:0 pro Liberec. Za půl minuty odpověděl za domácí Krupička, který bleskově využil přesilovkou 1:2. Nastal boj o každý metr ledu a přibylo tvrdosti na obou stranách.

HC Česká Lípa - VTJ Ještěd Liberec 4:5.Na konci 35. minuty zvýšil liberecký náskok po nenápadné akci Tomíčka dorážkou Šnajdr. Tlak hostů sílil, ale v 17. minutě se do protiútoku pustili Preussler s Krupičkou a druhý jmenovaný ukončil krásnou hokejovou akci gólovou tečkou 2:3.

Liberečtí se pustili ihned po pauze do útočení. Jejich snahu mařila nepřesná rozehrávka a zakázaná uvolnění. K zakončení se dostávali častěji domácí. Češka mířil jen do Tomíčka, naopak Karáska nechal vyniknout Šnajdr. Stejný hráč na něj ale po dvou minutách vyzrál a domácí prohrávali 2:4.

Domácí se tlačili před Tomíčka, ale hosté rychlými brejky neustále ohrožovali českolipskou branku. Před ní se činili zejména Ulbricht a Zet, kteří nenechali hosty zakončovat. Na 3:4 snížil ve 14. minutě obránce Rašín, který doklepl za Tomíčka Preusslerovu nabídku. Snaha vyrovnat hnala domácí na zteč. Holčák střílel jen do Tomíčka, Preussler také.

Tři minuty před koncem poslal sudí domácí do čtyř. Ti se i v oslabení snažili útočit, bohužel nechali za sebou volného Šestáka, který přidal pátý gól VTJ. Českolipští nesložili zbraně, sympaticky bojovali a podařilo se jim ještě snížit. Do puku se opřel Zet a 16 vteřin před koncem byl stav 4:5. Na vyrovnání už bohužel nezbyl čas.

Odvetný zápas se hraje v neděli 2. 3. v 18 hodin ve Svijanské aréně v Liberci. Věřme, že si spousta českolipských fanoušků najde na tento zápas čas a podpoří své hokejisty v jejich cestě za úspěchem v play off.

Branky a nahrávky: 31. Krupička (Peterka, Ulbricht), 37. Krupička (Preussler), 54. Rašín (Preussler, Veber K), 60. Zet (Peterka) - 9. Šesták (Herda), 31. Šesták (Chládek), 35. Šnajdr (Tomíček, Bretl), 46. Šnajdr (Psota, Tomíček) 60. Šesták (Herda).

Sestava České Lípy: Karásek - Ulbricht, Rašín, Zet, Čižmár, Řezáč, Hau, Flekl, Bauer, Holčák, Preussler, Veber, Češka, Peterka, Krupička. Trenér: František Richter.

Ve druhém semifinále krajské ligy ledního hokeje potvrdila Lomnice jasnou roli favorita a libereckému PSK nastřílela desítku. Domácí se prosadili až za stavu 0:9.

PSK Liberec - HC Lomnice nad Popelkou 1:10 (0:1, 0:3, 1:6)

Domácí nastoupili proti favoritu semifinále s odhodláním nedat kůži zadarmo a celou první třetinu byli vyrovnaným partnerem, takže výborně chytajícího brankáře Pyrochtu překonal pouze Kedršt.

Ve druhé třetině nevyužili hráči PSK pár slibných šancí a naopak hosté vytěžili z minima maximum a vstřelili tři branky. To již vypadalo s domácími zle (0:4).

Třetí třetinu PSK zahájil velkým tlakem, ale projevila se velká bolest letošní sezóny, a to neproměňování i vyložených šancí. V poklidu hrající hosté přidávali jednu branku za druhou a do odvety si připravili prakticky jistou pozici postupu do finále, protože domácí dali pouze jeden gól z hole Maděry a obdrželi ostudnou desítku. To znamená, že při letošním herním systému by museli hráči PSK vyhrát na hřišti svého semifinálového soupeře o více než 10 branek, což je při současné výkonnosti lomnických hokejistů nereálné. O zázrak se hráči PSK Liberec pojedou poprat tuto sobotu 1. března od 18 hodin na ZS do Lomnice nad Popelkou.

Branky a nahrávky: 57. D. Maděra (Jan Zákoutský) - 15. Kedršt (Lemfeld), 21. Rudiš (Špaček), 25. Vašek (Lacek), 38. Špaček, 46. Junek (Rudiš), 47. Kedršt (Vašek), 50. Kedršt (Lacek), 52. Vašek (Kedršt), 56. Junek (Rudiš, Špaček), 59. Lacek (Kedršt, Vašek). Vyloučení: 10:5, využití: 0:3.

Pavel Milt