Už to vypadalo na pohodu, klid a jistou záchranu. Českolipští hokejisté, kteří mají před sebou poslední zápas letošní sezony ve 2. lize (neděle od 17 hodin) s HC Řisuty, si mohli po středečním kole zhluboka vydechnout.

Sice odjeli z Klášterce s gólovým přídělem 5:11, ale především je těšilo, že pražský tým HC Kobra, který zaujímá poslední desátou příčku, neuhrál v předposledním kole taky ani bod, když podlehl Klatovům. Takže v tu chvíli byla situace jasná: Česká Lípa uhájila před Pražany čtyřbodový náskok a je zachráněna.

Jenže! Podle neoficiálních informací, které včera získal Českolipský deník, se může závěr soutěže hokejistům od Ploučnice ještě hodně zkomplikovat.
Českolipští funkcionáři totiž údajně v jednom ze svých uplynulých vítězných duelů napsali na soupisku a poslali do hry jednoho hráče, který podle regulí hokejového svazu do zápasu nastoupit nesměl!

Pokud by se tyto spekulace potvrdily, budou Č. Lípě odečteny tři body za neoprávněný start! A v praxi by to byl hodně velký zádrhel…

Už dnes večer hraje Kobra s Roudnicí. Pokud pražský celek vyhraje a hokejový svaz rozhodne o odečtu 3 bodů České Lípě, potom by ji od nepříjemné baráže se dvěma vítězi krajských přeborů uchránila pouze a jen výhra nad Řisuty, a to v neděli na vlastním ledě. Jenže všichni zainteresovaní vědí, že to bude hodně silná káva, aby Řisuty porazila …

„Já v tuto chvíli nevím nic o tom, že by nám byly tři body odečteny,“ odpověděl včera na přímý dotaz Deníku trenér Pavel Lassig. Několikrát jsme telefonicky kontaktovali také generálního manažera HC Česká Lípa Bohumila Slavíčka, ale ten svůj mobilní telefon bohužel nezvedal… Věděl snad, proč?

Utkání HC Č. Lípa – HC Řisuty se hraje v neděli od 17 hodin. Až po něm se pomyslný oříšek rozlouskne.