HC Predators Česká Lípa - HC Roudnice nad Labem 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Predátorům se podařilo vyrovnat už v sedmé minutě. Autorem gólu byl Šulc. Minutu nato se mohli hosté opět dostat do vedení, ale Neumann předvedl skvělý zákrok. Tyto minuty byly hodně bohaté na vyložené šance, ale zůstaly nevyužity. Na straně domácích to byli Divíšek, Šesták (2x), u Roudnických bývalý reprezentant Žemlička. Oba brankáři nepřipustili, aby první třetina skončila jiným výsledkem než remízou.

Ve druhé části už se jim to nepodařilo. Tedy přesně řečeno roudnickému Karešovi. Divíškovi, Hudcovi a Patzenhauerovi se zatím sice nepovedlo najít skulinu v jeho brance, to se však změnilo ve 30. minutě, když se Šafář přesně trefil od modré čáry. Vedení pojistil o tři minuty později Šesták.

Roudnice se mohla pokusit zvrátit utkání na počátku třetí třetiny, když hrála přesilovku, ale českolipský gólman svými zákroky to nedopustil. Definitivní pohřbení jejích šancí nastalo ve chvíli, kdy Divíšek po přihrávce Daňa pečetil na konečných 4:1. „Byli jsme jasně lepší,“ říká trenér domácích Jan Zachrla.

Českolipské Predátory nyní čeká ve středu v Mostě dohrávané utkání prvního kola. Po odehraném čtvrtém (pro Českou Lípu třetím) kole jsou zatím naši hokejisté na osmém místě. Případná výhra v Mostě po šedesáti minutách alespoň o dvě branky by je však vyšvihla na čelo tabulky!

Branky a nahrávky: 7. Šulc J. (Divíšek, Daňo), 30. Šafář (Hertl), 33. Šesták (Beránek), 45. Divíšek (Daňo, Bauer) - 1. Příhoda (Nosek, Kala). Vyloučení: 7:8. Diváci: 350.

HC Predators Česká Lípa: Neumann - Beránek, Daňo, Formánek, Šafář, Rašín, Vlasov, Zeman, Pinc - Šulc J., Šesták, Divíšek - Bauer, Patzenhauer, Hertl - Hudec, Lassig, Markulinec.

HC Roudnice nad Labem: Kareš - Kala M., Novák T., Zenk, Woš, Brožovský, Krejčí, Boháček, Nosek, Kala R., Jakeš, Příhoda, Novák, Borovský, David, Sailer, Žemlička, Janský, Jeschke.

Autor: Alex Neugebauer