Stejně jako Moneyball, i Hokejový zázrak (původně Miracle) je snímkem podle skutečné události. Detailně mapuje jednu z nejpozoruhodnějších událostí v historii hokeje – parta amerických mladíků na Olympijských hrách v roce 1980 senzačně porazí Sovětský svaz v dobách jeho největší hokejové slávy.

Hlavní postavou filmu je trenér Herb Brooks (Kurt Russel). Ten se zprvu nachází na úplném začátku celého svého snu, kterým je porazit našlapané Sověty, což se všem zdá nemožné. Herb ani netuší, zda ho americká hokejová asociace vůbec na pozici trenéra národního týmu přijme. Nakonec se tak stane a odhodlaný Brooks má volnou cestu. Začne s vybranou skupinou dvaceti kluků, nad kterými se bez nadsázky mává rukou a které zajímá víc strávený večer nad lahví piva než úspěch na ledě. Jenže Brooks s hokejisty trénuje tak, aby hráli jako nikdy předtím a udělá z nich tým, který věří, že se mu může podařit dosáhnout nedosažitelného.

Hokejový zázrak patří do rodiny tradičních sportovních příběhů s pohádkovým koncem. Film nabízí nespočet dramatických momentů, milovník ledního hokeje od něj neodtrhne oči. Českého fanouška potěší i fakt, že se v Hokejovém zázraku o reprezentaci Československa hovoří jako o druhém nejlepším týmu na světě. Daleko větší obavy však měla americká parta pochopitelně ze sovětské sborné, v podstatě neporazitelného mužstva. Věříte na zázraky?

Fotbalista Jan Pechánek.
Vyklepáno z trenýrek: Devět sezon, pět fíků. Ale mám je! A nezapomenu
Ilustrační foto.
S deníkem za sportovními filmy: Moneyball s Bradem Pittem není krokem vedle