„S dvěma vstřelenými góly se vyhrávat nedá,“ vrací se trenér Predátorů Jan Zachrla k sobotnímu zápasu. Českolipští hokejisté tak nepotvrdili své vítězství v Jablonci.

HC Predators Česká Lípa - HC Řisuty 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

I když brankář hostí Pospíšil inkasoval v první třetině branku, přesto si za svůj výkon zaslouží za první dvacetiminutovku známku jedna. Nebýt jeho zákroků, mohli Predátoři vést o více než jeden gól a zápas by možná nakonec skončil v jejich prospěch. O gól si říkaly hlavně šance Divíška, Šulce, Formánka a Šafáře.

Dobrou známku si však zaslouží i Neuman. Svůj tým podržel hlavně ve 12. minutě, kdy si poradil se sólovou akcí Hegenbarta. Jak už bylo řečeno, domácím se podařilo v prvním dějství vstřelit gól. Stalo se tak v 19. minutě, když českolipští hokejisté hráli přesilovku. Autorem gólu byl Formánek. Zvýšit mohl těsně před odchodem do kabin Daňo, avšak hostující brankář mu to nedovolil.

Hosté mohli vyrovnat ve 25. minutě, ale Mádl trefil jen břevno. Povedlo se jim to však střelou Bezoušky o čtyři minuty později. Chvíli poté trefil Mádl opět břevno Neumanovy branky! Domácí si vzali vedení na svou stranu nedlouho poté, když Patzenhauer dorazil střelu Bauera do řišutské branky. Gólostroj však neskončil. Teď zas byli na řadě hosté, kdo se radoval. Pěknou trefou se o to zasloužil Hegenbart.

Diváci ještě viděli do konce druhé třetiny několik zajímavých akcí (nejvíce po gólu volala souhra Šulce se Šestákem čtyři sekundy před koncem!), ale branka z nich už nepadla.

V posledním dějství předvedli hostující hráči českolipským hokejistům, co je to produktivita. Ze čtyř šancí tři proměnili. Zasloužil se o to především jejich útočník Kos, který byl u všech 3 branek. Škoda Divíškovy šance v 55. min. za stavu 2:3. Odkrytá branka se mu nabízela.

Branky a nahrávky: 19. Formánek (Šesták), 31. Patzenhauer - 29. Bezouška (Kos), 31. Hegenbart (Kos, Bezouška), 41. Kos, 57. Bezouška (Kos), 60. Kos. Rozhodčí: Orlický - Vitík, Kebrle. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

HC Predators: Neumann (Matoušek) - Beránek, Daňo, Šafář, Formánek, Cafourek, Pinc, Zeman, Rašín - Šulc J., Šesták, Divíšek - Patzenhauer, Bauer, Vondrlík - Markulinec, Hertl, Lassig - Burián, Preussler.

HC Řisuty: Pospíšil (Schwamberger) - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Fiala - Procházka, Landa, Klaus, Lapáček, Hegenbart, Kos, Bezouška, Bláha, Křepelka, Hlusička.

Autor: Alex Neugebauer