Prohráli až v závěrečném nedělním duelu s finským Kärpätem Oulu, kdy se již projevila únava z častých přesunů a také absence útočníka Bartoviče a obránce Trončinského ze zdravotních důvodů.

Již dnes ráno se svěřenci trenéra Kalouse sejdou na čerstvě připraveném ledě v Tipsport areně, kde sehrají od čtvrtka do neděle zbývající tři utkání v základní části evropské soutěže.

V tabulce své divize jsou čtvrtí, ale mají oproti týmům před nimi odehráno nejméně zápasů. V případě bodových zisků proti Mannheimu, Lulee a Eisbären Berlín mohou ještě dosáhnout na postupovou druhou příčku.

„Máme pořád šanci na postup, navíc nás čekají poslední tři rozhodující zápasy doma, což je dobře. Je to super i pro fanoušky, přijedou zahraniční týmy a my máme pořád postupovou naději,“ prohlásil mladý útočník Bílých Tygrů Michal Bárta.

Pořadí v Jižní divizi je momentálně následující: 1. Pardubice 7 zápasů/ 15 bodů, 2. HV 71 Jönköping 6/ 10, 3. Mannheim 6/ 9, 4. LIBEREC 5/ 7, 5. Linköping 6/ 7, 6. Brno 7/ 5.

Ve čtvrtek hrají Bílí Tygři v Tipsport areně proti Mannheimu (18.30 hodin), v týž den nastoupí HV 71 Jönköping na ledě týmu ze Západní divize Färjestadu.