Parádního úspěchu dosáhli hokejisté České Lípy ve finále play-off Krajské ligy mužů. Svěřenci trenéra Františka Richtera totiž po domácí výhře 5:3 v prvním utkání v sérii s Lomnicí nad Popelkou dokázali tohoto silného protivníka porazit i v odvetě na jeho ledě, a to vysoko 8:2! Tím si českolipští borci pro sebe zajistili zcela nový putovní pohár, zlaté medaile a titul Přeborník Libereckého kraje.

„Kluci opět odehráli výborný zápas, výtečně nám zachytal gólman, prostě nádhera," netajil radost trenér Richter. Tento nesporný úspěch českolipského mužského hokeje nad soupeřem je cennější ještě víc, vždyť Lomnice projela základní částí soutěže naprosto famózně: v šestnácti zápasech prohrála pouze jednou a navíc její hala byla nedobytná tvrz. Až do soboty!

„My se můžeme pochlubit tím, že jsme chtěli letošní sezonu vyšperkovat postupně, do pomyslné pyramidy, abychom v jejím úplném závěru byli nejlepší, což se dokonale povedlo. Pochvalu na náš účet jsem slyšel i ze strany funkcionářů Lomnice, kteří uznali, že oba finálové zápasy jsme odehráli výborně takticky, což mě potěšilo."

Lomnice - Česká Lípa 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)

Co o sobotní výhře České Lípy rozhodlo? „První třetina a hlavně její závěr, v němž jsme za stavu 0:1 dali během posledních tří minut další tři góly," odpověděl trenér Richter, který zároveň přiznal, že triumf už po dvou finálových zápasech nečekal. „To rozhodně ne. Před odvetou jsme klukům říkali, aby si utkání užili a v klidu si zahráli dobrý hokej. Spíše jsem čekal, že Lomnice udělá pro své vítězství mnohem víc, než ve skutečnosti předvedla. To nás ale nemusí mrzet," usmál se kouč České Lípy.

Českolipští hokejisté ovládli finále a po vítězství mohli zvednout nad hlavy trofej pro krajského přeborníka.Skóre otevřel v polovině první třetiny Preussler, jehož rána propadla do sítě lomnického brankáře. Poté domácí hosty zatlačili a horké chvilky si prožil gólman Karásek, avšak nekapituloval. A pak přišla zmiňovaná tříminutovka České Lípy.

Nejprve využil přesilovku hostující Čižmár a následně Peterka proměnil Zetovu přesnou nahrávku ke třetímu gólu, čímž vyhnal Mrázka z branky. Jeho náhradník Skákalík však první periodu s čistým kontem nedochytal, protože osm sekund před koncem inkasoval z hole Češky, jenž proměnil trestné střílení 0:4!

Českolipští pokračovali v aktivní hře i ve II. třetině, kterou vyhráli 3:1, a ve třetí části si svůj luxusní náskok i díky skvělým zákrokům gólmana Karáska pohlídali, čímž dokráčeli k senzační výhře 8:2 a titulu Přeborník Libereckého kraje 2013/2014.

„Musíme za to poděkovat našim fanouškům, kterých na našich zápasech stále přibývalo, velký dík patří také městu v čele s paní starostkou Modrou, českolipskému Sportareálu a samozřejmě našim sponzorům," dodal František Richter.

Branky a nahrávky: 29. Lemfeld (Vašek), 60. Lemfeld (Kedršt, Lacek) - 10. Preussler (Holčák), 17. Čižmar (Zet, Bauer), 19. Peterka (Zet), 20. Krupička (TS), 24. Holčák (Bauer), 36. Krupička (Peterka), 40. Peterka (Zet), 47. Peterka (Čižmar, Bauer). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:4, navíc Lacek, Karásek (oba LOM) TS. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0.
Lomnice: Mrázek (Skákalík) - Karásek, Lacek, Martinec, Vágenknecht, Košťák - Lemfeld, Vašek, Kedršt - Rudiš, Syrovátka J., Špaček - Junek, Ješko, Kuch.
Česká Lípa: Karásek - Ulbricht, Veber, Čižmar, Zet - Češka, Rašín, Krupička - Holčák, Bauer, Preussler - Flekl, Řezáč, Došlý Peterka.