Slavoj si poradil s Českou Lípou

Liberec - Krajský hokejový přebor/ Zato Frýdlant doma inkasoval od Lomnice jedenáct gólů.

30.10.2015

PŘED BRANKOU ČESKÉ LÍPY. V pádu se snaží prosadit proti hostům domácí Václav Tomíček, autor dvou gólů a jedné asistence (v bílém). Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

Druhým kolem pokračoval krajský hokejový přebor, v němž liberecký Slavoj porazil Českou Lípu, druhý zástupce okresu z Frýdlantu však na svém ledě vysoko prohrál.

Slavoj Liberec - HC Česká Lípa 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

První buly, první akce domácích a gól z hole Václava Tomíčka, vstřelený již po 14 vteřinách hry, tak razantně začalo utkání domácího Slavoje. Zbytek třetiny však byl herně velmi průměrný, bez vážnějších šancí na obou stranách. Druhá třetina již byla o poznání zajímavější, oba dva týmy si vytvářely velké šance. Ale branky dávali jen domácí, hosty totiž vychytal skvělými zákroky brankář Slavoje Jiří Tomíček.

Také poslední třetina přinesla pěkný hokej a spoustu nádherných akcí, obzvláště zakončení samostatného nájezdu domácího Jakuba Šestáka volalo po „Zlaté helmě". Hosté pak sice snížili, ale domácí po povedených kombinacích přidali další dvě branky, a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Branky (asistence): 1. V. Tomíček, 23. Černý (Šebesta), 35. V. Tomíček (Herda), 50. Šesták, 53. Herda (V. Tomíček), 53. Jarolím 52. Preusler (Bauer, Zet), 59. Krupička. Vyloučení: 4:4, bez využití. Liberec: J. Tomíček, Šesták - Herda V. Tomíček, Psota - Horáček - Šnajdr, Ubry - Černý - Šebesta, Duda - Beránek, Valenta Číž, Kapoun - Vorel.

HC Frýdlant - Lomnice 4:11 (1:5, 0:2, 3:4)

Od začátku málo důrazu v osobních soubojích, nedůrazné zakončení a nezodpovědnost při bránění Frýdlantských v obranném pásmu směřovaly k jednoznačnému vývoji. Ve 13. minutě bylo totiž 1:5. Jediný gól Frýdlantu a svůj premiérový vstřelil Jan Kotrč po asistenci Petra Peřiny při přesilové hře. Po pátém obdrženém gólu střídal brankář Blažek a přišel Sýkora. Ve druhé třetině domácí lépe obsazovali své prostory v obranném pásmu, soupeř polevil v nasazení a dlouho se hrálo bez branek. Ve 35. minutě se ale nechal zbytečně vyloučit Vrkoslav, do konce třetiny hrál Frýdlant ve čtyřech. Toho soupeř využil ke vstřelení dalších dvou branek (1:7).

Ve třetí části se utkání již jen dohrávalo, za domácí se trefili Hodač, Velechovský a svoji první trefou za Frýdlant Tomáš Beníšek. Také soupeř si zastřílel a přidal čtyři branky.

Zápas nedohrál pro zranění ramene Lukáš Smetana a letošní sezóna pro něj skončila.

Branky a nahrávky: 12. Kotrč (P. Peřina), 43. Hodač, 46. Velechovský, 59. Beníšek (P. Peřina, Šostý) 4. Maryška (Lemfeld, Kuch), 7. Maryška (Junek, Lemfeld), 9. Ješko (Rutkovský), 13. Knap (Kedršt, Syrovátka), 13. Rutkovský, 38. Rutkovský (Ješko, Kinčl), 40. Kedršt (Knap) 43. Mizera (Ješko, Rutkovský), 50. Junek (Lemfeld), 54. Martinec (Knap, Syrovátka), 56. Vala (Rutkovský, Mizera). Rozhodčí: Hrubý - Touš, Serbus. Vyloučení: 6:3 + Vrkoslav (F) OK a TH. Využití: 1:3.

Autor: Miloslav Cihlář

30.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

Rodičům Daniele a Petrovi Kyselovým z Horní Police se v úterý 10. října ve 14:49 hodin narodila dcera Madlenka Kyselová. Měřila 47 cm a vážila 2,95 kg.
21

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.