Přesto je to určitý signál k tomu začít odstraňovat nedostatky na hře. Hlavně co se týká útočné fáze. „V útoku nás trochu tlačí bota. Dokážeme soupeře přehrát, ale jsme málo produktivní,“ říká trenér českolipských hokejistů Jan Zachrla.

Po první čtvrtině soutěže jste získali 11 bodů. Odpovídá to kvalitě vašeho týmu?
Jedenáct bodů po první čtvrtině je málo. Kdybychom měli o pět bodů více, byl bych spokojenější. A myslím, že nejen já… Určitě současné postavení v tabulce kvalitě týmu neodpovídá. I když je soutěž dost vyrovnaná a každý může bodovat s každým, tak jako i obráceně.

Která porážka vás nejvíce mrzí?
Domácí prohra se Sokolovem byla hodně nešťastná, zasloužili jsme si spíše vyhrát. Soupeř rozhodně nebyl lepší. No a také prohra s Řisuty. S těmi to bylo podobné.

Zhodnoťte, prosím, jednotlivě - brankáře, obranu a útok.
V brance zatím podává velmi dobré výkony Vlado Neumann. S jeho výkony panuje maximální spokojenost. Vlado zatím do branky moc nepustil Romana Matouška, ale tak to u brankářů bohužel bývá. Chytat může jen jeden, ale Roman jistě ještě dostane příležitost ukázat fanouškům, že máme dva výborné gólmany.

Co se týká obránců, tak samozřejmě vysokou kvalitu má dvojice Beránek - Daňo. U obou jsou vidět zkušenosti, které mají. Mladý Honza Šafář se učí od mezinárodně ostříleného Petra Formánka a jistě by pro něho mělo být angažmá ve druhé lize pouze přestupní stanicí. Pro něj je to pouze otázka práce a tréninku, aby se dostal ještě výše. Druhý ze zmiňované dvojice, Petr Formánek, má obrovské zkušenosti, je technicky vybavený, má však trochu problémy s kondicí, která ho limituje k ještě lepším výkonům a tudíž by týmu mohl dát ještě trochu víc.

V útoku nás trochu tlačí bota. Dokážeme soupeře přehrát, ale jsme málo produktivní. Bohužel to je problém. Hráči svou kvalitu mají, ale jejich návyky, které mají, jsou bohužel částečně limitující pro tento tým. A v dnešním hokeji již nestačí být dobrý v mezihře, mít kotouč pod kontrolou po většinu zápasu. Důležitá je práce před brankovištěm, agresivita a trochu i sobeckost a schopnost vzít odpovědnost na sebe a nebát se zakončit útočnou akci. Takže hlavně se musíme zaměřit na finální fázi hry a zakončení.

Jak hodnotíte kvalitu druhé ligy a překvapil vás nějaký tým, ať už svými dobrými nebo naopak špatnými výsledky?
Samotná druhá liga je hodně specifická soutěž. Mužstva jsou složena z hráčů, kteří mají kolikrát i extraligové a reprezentační zkušenosti. Jsou tu hráči, kteří vyšli z mládežnických kategorií a hráči, jejichž hlavní obživou je civilní zaměstnání a hokej je až na druhé koleji. Skloubit všechny tyty hokejové „zkušenosti“ je kolikrát umění. Jak jsem již řekl, hráči mají určité návyky, díky kterým se dostali na určitou úroveň a kvalita těch návyků samozřejmě rozhoduje o samotném výkonu. A bohužel někteří tyto návyky nemají úplně nejlepší. Není to však z velké části jejich chyba, ale chyba toho, kdo je to tak naučil. Takže obecná pravidla hokejové zákonitosti, která by měla fungovat, tak nefungují.

Budete si přát, aby se váš tým ještě posílil, nebo už nebudete chtít do mužstva zasahovat?
Tak samozřejmě výborných hráčů není nikdy dost. Tým je tak silný, jak jeho nejslabší článek… Víme, kde nás tlačí bota a s některými hráči ještě vedeme společně s panem Slavíčkem jednání ohledně jejich možného angažmá v našem klubu. Kostra je ale stabilní a ta se měnit nebude.

Autor: Alex Neugebauer