„Poprvé jsme si to mohli vyzkoušet v lednu 2017, kdy se do projektu hokejka přihlásilo 43 dětí, v září 2017 se hlásilo 18 dětí a letos máme malý rekord, když přihlášku odevzdalo 54 rodičů malých účastníků,“ uvedl sekretář českolipského klubu Tomáš Kučera.

Všichni zúčastnění dostali od ČSLH reprezentační dres, hokejové karty, placku s logem projektu, omalovánky s hokejovou tématikou a od klubu tatranky a čokolády. Všechny malé borce klub pozval na Školičku bruslení, která se koná v České Lípě každé úterý a čtvrtek od 16 do 17 hodin a v neděli od 9 do 10 hodin.

Všem byla také nabídnuta možnost, zaregistrovat se do klubu HC Česká Lípa a tím nastartovat hokejovou dráhu. „Náš oddíl pomáhá nováčkům zapůjčením skoro kompletní hokejové výstroje, a tak věříme, že se třeba třetina účastníku této akce zapojí do hokejového klubu a stanou se z nich hokejisti a hokejistky.“

Akce se zúčastnilo 12 místních kvalifikovaných trenérů, předseda klubu, sekretář, fotograf, kameraman, vedoucí tříd a dobrovolníci z řad rodičů, několik dorostenců a mladších žáků a tým ročníku 2010, který sehrál modelové utkání v minihokeji.

Akce začala registrací účastníků a pokračovala prezentací pro rodiče, předsedou klubu Tomášem Binderem za asistence šéftrenéra klubu Františka Richtra. Dále se pokračovalo podle doporučeného programu. Zatímco se rodiče seznamovali s hokejem a činností klubu HC Česká Lípa, trenéři děti prováděli po stanovištích suché přípravy, kde si mohli vyzkoušet slalom s míčkem a střelbu pukem na hokejové střelnici.

Pak se již šlo na ledovou plochu. Trénink probíhal zábavnou formou, trenéři používali sportovní pomůcky, například hrazdičky pro úplné začátečníky, míčky, lana, kužely atd. V jedné třetině ledové plochy probíhalo modelové utkání v minihokeji hráčů ročníku 2010.

Na závěr akce proběhlo společné focení a rozloučení s dětmi a jejich rodiči. Celá akce byla průběžně dokumentována. Fotky a videa budou zveřejněna na www.hcceskalipa.cz a také na www.pojdhrathokej.cz . Celou událost v České Lípě hodnotí klub velice pozitivně, další taková akce je v plánu v roce 2018, koncem měsíce září.

Kdo o akci nevěděl nebo ji nemohl z nějakého důvodu navštívit, nemusí smutnit. HC Česká Lípa přijímá nováčky ve věku 4 8 let (případně i mladší, nebo starší borce, kluky i holky) do řad hokejistů po celou sezonu, a to vždy každé úterý a čtvrtek od 16 do 17 hodin. Hokejovou výstroj kupovat rodiče nemusí, dostanou ji zapůjčenou od klubu.