Případ se odehrál na začátku května. Policisté ze Žandově vyjížděli k chalupě poprvé v poledních hodinách, kdy majitelé oznámili, že se dovnitř někdo vloupal. Kromě puštěné televize a nepořádku uvnitř objektu našli také jedno z oken rozbité a druhé otevřené. ,

„Na místo byl přivolán také kriminalistický technik a psovod. Během pátrání po okolí našel služební pes Miky ovladač k televizi, který majitelům chyběl. Pachatel se zřejmě v chalupě na nějaký čas zabydlel. Nejen že si rozestlal postel, ale také navštívil ledničku, kde se pohostil masovou konzervou a pivem,“ uvedla policejní mluvčí Klára Jeníčková.

Na základě pachové stopy služební pes vypátral muže podezřelého z vloupání do chalupy na Žandovsku.Na základě pachové stopy služební pes vypátral muže podezřelého z vloupání do chalupy na Žandovsku.Zdroj: PČRUž během odpoledního šetření měli policisté poznatky ke konkrétní osobě, která by mohla být pachatelem. Krátce před 11. hodinou večer se majitelé opět ozvali na linku 158, že se zřejmě zloděj vrátil zpět, ale utekl. Policisté při pátrání po okolí našli oblečení, které mohlo patřit podezřelému

. Do terénu vyrazil také služební pes, tentokrát německý ovčák Eman, který během obhlídky okolí zachytil pachovou stopu. „Po té policisty zavedl k betonové římse a hustému lesnímu porostu pod ní. Čenich Emana se nemýlil a policisté zadrželi třiatřicetiletého muže,“ dodala Jeníčková.

Ten se ke svým činům doznal a o pár hodin později si přezval záznam o sdělení podezření z přečinu porušování domovní svobody v souběhu s přečinem krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Podívejte se: Parní sobota s Papouškem. Tratě na Českolipsku křižovaly historické lokomotivy

Zdroj: Deník/Petra Hámová