Muž vyšel z věznice letos v lednu po patnácti měsících trestu. Za mříže se dostal za krádeže, k jeho nápravě tam ale nedošlo. Policisté hlídkové služby ho zadrželi poté, co je na něj upozornil jejich kolega z českolipského obvodního oddělení.

„Ten projížděl se svou rodinou ve svém volnu osobním vozidlem Dlouhou ulicí na sídlišti Špičák v České Lípě a přitom si všiml známého majetkového recidivisty, jak se na chodníku opírá o zánovní elektrokolo,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jak policista správně předpokládal, muž kolo v hodnotě 50 tisíc korun ukradl. Díky všímavosti a dobré místní znalosti muže zákona se tak bicykl mohl vrátit majitelce. A nejen to. „Zjistili jsme, že má zadržený muž na svědomí také další majetkovou trestnou činnost z dubna a června se škodou 200 tisíc korun,“ dodala Baláková.

Vyšetřovatel ho proto obvinil z krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a podal podnět k jeho vazebnímu stíhání. To, že by na svobodě dál kradl, se domnívali  také státní zástupce a soudce.

Mohlo by vás zajímat: Slzy a úsměvy ve věznici ve Stráži: Odsouzení dostali výuční listy

Slzy a úsměvy ve věznici: Odsouzení převzali výuční listy za přítomnosti rodin | Video: Ladislava Sdrzallek