Liberečtí kriminalisté pátrají po 77letém Václavu Houskovi. Pohřešování oznámili již 19. dubna rodinní příslušníci. Muž byl naposledy spatřen na počátku letošního roku v místě svého bydliště na Frýdlantsku. Do současné doby se však již neozval a nepodal o sobě žádnou zprávu. Jeho aktuální výskyt není znám.

„S oblibou využívá k cestám takřka po celé České republice režijní zvýhodněné jízdné, zejména pro vlakovou přepravu. Věnuje se turistickým aktivitám. Nosí lesnické oděvy zelené barvy, lesnický klobouk, polobotky černé barvy,“ popsali policisté.

Srna vyskočila z lesa a zranila projíždějícího cyklistu. Ilustrační foto.
Na cyklistu skočila srnka, zranila ho a utekla. Nehoda se stala na Semilsku

Jmenovaný by s ohledem na svůj věk mohl trpět výpadky paměti. Mohl by se stát obětí nešťastné náhody nebo trestného činu. Prověrky v rodině, u známých, v nemocnicích, na nádražích a dalších místech jeho možného výskytu, byla zatím neúspěšná.

„V tuto chvíli žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po pohřešovaném. Pokud jste jej viděli nebo víte, kde se v současné době nachází, kontaktujte linku 158 nebo přímo policisty na kterékoli policejní služebně,“ vyzval mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský.

Václav Houska je vysoký 155 až 160 centimetrů, má šedé krátce střižené vlasy, knír. V řeči zadrhává a má mezery v chrupu.

Mohlo by se vám líbit: K Turnovu letěl vrtulník záchranářů. Dívka spadla ze srázu v Dolánkách 

Zdroj: Deník/Adéla Beranová