Liberečtí kriminalisté intenzivně vyšetřují mravnostní čin, ve kterém figurují nezletilí. Stát se měl podle oznámení v březnu v Mimoni na Českolipsku. Mezitím se odehrálo několik útoků na podezřelé v uvedeném případu a policie nyní důrazně žádá o vyčkání na výsledky vyšetřování, které tyto činy narušují.

Protože mezi poškozenými v případu podezření z mravnostního trestního činu figurují nezletilí, nemohou policisté sdělovat podrobnosti ze zákonného důvodu ochrany jejich soukromí. Žádají ale mimoňské občany, aby vyčkali na výsledky vyšetřování a aby jeho průběh nenarušovali útoky proti osobám, které jsou v uvedeném činu podezřelé, nebo dokonce proti jejich rodinným příslušníkům. “Takové jednání je protiprávní a několik incidentů tohoto charakteru už v Mimoni prověřujeme,” uvedla mluvčí krajských policistů Ivana Baláková. Útoky podle ní směřovaly proti dvěma mužům, kteří byli v oznámení označeni za pachatele mravnostního deliktu, a také proti jejich rodině.

“Řádné objasnění věci je v zájmu nejenom orgánů činných v trestním řízení, ale především v zájmu samotných obětí trestného činu, proto naši výzvu prosím respektujte,” dodala Baláková. “Současně občany žádáme o to, aby se v souvislosti se zmíněným případem zdrželi na sociálních sítích komentářů, které mohou atmosféru ve městě negativně ovlivňovat,” uzavřela mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Koupaliště v Mimoni zůstane přírodní. Nebude chybět převlékárna ani hospoda

Koupaliště v Mimoni bude přírodní. Starosta odmítá prodražení a garantuje termín | Video: Ladislava Sdrzallek