Čtyřiačtyřicetiletá řidička zánovního elektromobilu tovární značky Kia má za sebou nemilou událost. Když minulý čtvrtek krátce po osmé hodině ráno projížděla od kruhového objezdu u pošty směrem k pekárně přes náměstí v Novém Boru, zůstala stát před přechodem pro chodce spolu s dalšími řidiči, protože jim na semaforu skočila červená.

„Před přechodem stála jako první a potom, co se na zelenou kolona pomalu rozjížděla, všimla si v blízkosti svého vozidla hromotluka, který si vykračoval prostředkem silnice a mířil do centra náměstí. Problém byl v tom, že se autům nijak zvlášť nevyhýbal. Někteří řidiči na něj troubili a ona v jen v údivu nad jeho chováním rozhodila ruce,“ popsala incident krajská mluvčí policie Ivana Baláková.

Motocyklista boural u Sloupu v Čechách.
Motorkář boural u Sloupu a skončil na traumacentru. Oprávnění získal teprve loni

Muž si gesta všiml, zastavil se a zamířil k ženě. Pak se rozpřáhl a vší silou udeřil pěstí do přední části kapoty jejího auta, ve které způsobil nepřehlédnutelnou promáčklinu. Řidička v tu chvíli strachy málem ani nedýchala a byla ráda, že se nevrhnul také na ni osobně.

„Událost nám krátce po incidentu nahlásila s tím, že jí agresivní chodec způsobil na drahém elektromobilu škodu za nejméně 60 000 korun. Novoborští policisté nyní pátrají po jeho totožnosti, pokud budou úspěšní, bude se v této souvislosti zodpovídat z přečinu poškození cizí věci,“ dodala Baláková.

Mohlo by vás zajímat: Nový Bor plánuje nové koupaliště a byty. Trápí nás brownfieldy, říká starosta

Zdroj: Ladislava Sdrzallek