Proč se mě všichni ptají, jaké to bylo v Novém Boru? Divil se v pátek večer v českolipském kině Crystal herec Igor Bareš. Hvězda filmů Výlet, Sluneční, Hezké chvilky bez záruky nebo televizního seriálu Horákovi přijela do České Lípy uvést nový film 7 dní hříchů. „Už se mě na ten Nový Bor dneska ptali asi šestkrát," divil se Bareš.

Lidé v České Lípě asi čekali, že film, který vypráví příběh z konce války v Sudetech, rozdmýchá v Novém Boru podobné vášně jako spory o pomník zastřeleným Němcům. Film ale v Novém Boru i v České Lípě spíše než vlastenecké city rozdmýchal osobní potěšení.

Nacista Jürgen

Jednou z hlavních hvězd filmu je totiž herec a také manažer českolipského Jiráskova divadla Jarek Hylebrant z Nového Boru, na obou premiérách proto nechyběli lidé, kteří přišli právě kvůli němu.

„Pro mě to byla obrovská příležitost. Doufám, že jsem režiséra Jiřího Chlumského nebo producenta Josefa Urbana nezklamal," řekl Jarek na úvod před promítáním v České Lípě. „Točil jsem to sedmnáct dní a bál jsem se, aby mě nevyhodili. Po desátém dnu jsem se trochu uklidnil, protože jsem si říkal, že už by to stálo hodně peněz, kdyby mě vyhodili."

Jarek Hylebrant v novém filmu hraje nacistu Jürgena, který společně s českým manželem své sestry (Ondřej Vetchý) prchá před rudými gardami, které ovládaly pohraničí v prvních dnech po válce.

Takže, kdo se těšil na scény Jarka po boku Ondřeje Vetchého, bude plně spokojený, ve filmu jich je hodně. „Jsem moc rád, že já, malý kluk z Nového Boru, můžu být na plátně s takovou extraligou. Ještě teď se mi klepou nohy."

Igor Bareš přiznal, že přijet do České Lípy pro něj nebyla žádná oběť. „Kousek od vašeho pěkného města má můj tchán chalupu," řekl herec. Také si pochvaloval spolupráci s Jarkem. „Když začne mluvit, tak já se cítím strašně bezpečně. Protože od začátku věty vím, kam povede a jak skončí. To u některých jiných kolegů nebývá pravidlem. S Jarkem se na tenký led nedostanete," tvrdil Bareš. A vysekl Jarkovi poklonu o skromnosti.

Jarek Hylebrant a Igor Bareš se před promítáním v České Lípě podepisovali.

Jarek Hylebrant a Igor Bareš se před promítáním v České Lípě podepisovali.