Čarodějnický rej a pálení čarodějnic na vodním hradě Lipý má v České Lípě již tradici a ani letošní rok nebude výjimkou. Sraz je v 16 hodin před Domem dětí a mládeže Libertin, odkud se průvodem dojde právě na nádvoří hradu.“ Na místě budou mít všichni přítomní možnost vybrat si z nabídky aktivit - např. stavění slavnostního ohně, výroba čarodějnice ze sena a slámy, která nakonec skončí na hranici, výroba keramických čarodějnic, výtvarný koutek a pohybové aktivity,“ říká ředitelka DDM Libertin Jiřina Mimrová.
Ve sklepení bude otevřena čarodějnická alchymistická dílna s celou řadou zábavných i naučných pokusů. Po zapálení čarodějnice bude hrát živá muzika a po celé odpoledne budou mít návštěvníci hradu možnost zakoupit si občerstvení a opéct si buřtíka. Čarodějové a čarodějnice získají čarodějnické průkazy. Spoluorganizátorem akce je kulturní dům Crystal a studenti II. A českolipského gymnázia, kteří otevřou pod vedením Milana Bárty alchymistickou dílnu.
Bohatý program připravil DDM Libertin i na nadcházející první květnový den. Opět v prostorách vodního hradu se uskuteční již třetí ročník Českolipského studentského majálesu. Od 10:00 do 22:00 zde bude probíhat celá řada vystoupení. Na organizaci se jako každý rok podílí studenti a učitelé českolipské Základní umělecké školy.

„Těšit se můžeme na Big Band, Big Band Z. Hůly, Jazz Farmu A B.B.Band. Útrapy povinné literatury pak zahraje divadelní klub mladých při Obchodní akademii Č. Lípa a Japonskou pohádku v literatuře předvede dramatický obor ZUŠ,“ prozrazuje náplň programu Jiřina Mimrová. V odpoledních hodinách vystoupí kapela Cínovci a The Roads. V pět hodin odpoledne se na šedesát minut zdarma otevře hradní expozice. Po celý den bude nebudou na hradě chybět prodejní stánky s nejrůznějšími laskominami k jídlu i pití.