Hejnické slavnosti

Městské slavnosti benefiční akce

před bazilikou, Hejnice

sobota 6. a neděle 7. července

Program

Sobota: Kryštof, The Neons, Medvěd 009, UDG, Lipo, Femme 2 fatale, Vichr z hor

Neděle: Václav Neckář a Bacily, HitFakers, Exil 51, Smola a Hrušky (SK)

Doprovodný program:

Řemeslný jarmark, výpravný ohňostroj, lunapark

Benefiční sbírka a příspěvek ze slavností pomůže jedné vyplavené obci.

Sedmihorské léto

Hudební a divadelní festival

v areálu společnosti Kinghouse v Sedmihorkách

Čtvrtek 11. července

OPUS koncert rakouské hudební legendy, která letos slaví 40 let od založení

Čtvrtek 25. července

Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli koncert českého houslisty a slovenské kapely

Jablonecké kulturní léto

prázdninové koncerty

Letní scéna, Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Čtvrtek 11. července od 17 hodin
ZINGAROS (Argentina)
Vášeň a euforie rómských kořenů ve spojení s melancholií a nostalgií tanga

Čtvrtek 18. července od 17 hodin
AZÚCAR CUBANA (Kuba/Peru/Slovensko)
Tradiční kubánská hudbu s výsostně současnými aranžemi

Čtvrtek 25. července od 17 hoddin
SAVOREANDO (Španělsko/Slovensko/ČR)
Flamenco, Virginia Delgado – tanec, Morenito de Triana – kytara, Michael Cába – perkuse

Svijanské slavnosti

Pivní slavnosti

areál koupaliště, Svijanský Újezd

Sobota 13. července

Program

Krucipüsk, Věra Martinová, Abba stars, Beatles Revival, Tublatanka, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Peter Nagy, Tam, Recese Live, Heebie Jeebies, Tam, Doctor PP, Trosky, Non Stop, Veselí Pozůstalí, Na Starý Kolena, Dixieland band, Svijanka

Bohemia JazzFest

Jazzový hudební festival

Úterý 16. července

Náměstí Eduarda Beneše, Liberec

Program

S gustem (CZ), Mo' Blow (GER), Terence Blanchard Quintet (US)

Jeden z největších letních jazzových festivalů v Evropě. Akce probíhá i v Praze, Plzni, Domažlicích, Táboře, Olomouci, Brně, Zlíně a Prachaticích.

Krakonošovy letní podvečery

Multižánrová akce

Jilemnice

středa 17. července až sobota 20. července

Program

Blue Effect, Krkonošská dechovka Jablonec nad Jizerou, Soumrak Band, Schodiště, Vichr z Hor, Złota Aura, Joanna Idczak, Mafi Furach, Martyna Dukowicz a skupina, Misstress, Trosky, V. K. Tomáško, Lucky Losers a další.

Doprovodný program:

Kdo si hraje, nezlobí rozsáhlá výstava historických i současných hraček

Jiří Šlitr kresby z divadla Semafor

Rudolf Mejsnar kresby a malby z Provence

Kde se pivo vaří výstava k historii vaření piva s přihlédnutím k dějinám jilemnického pivovaru.

Festival Dolánky

Hudební festival pro celou rodinu

Pátek 19. a sobota 20. července

Dolánkách u Turnova

Program

Sto zvířat, Vltava, Hudba Praha, Ben Poole, Jablkoň, Skoumal, Kovács, Nejezchleba, Ivan Mládek a Banjo band, Čankišou, China Shop Bull, Monty, Quanti Minoris, Nautica, Květy, Nasycen Čači Vorba, Berušky, Agrebi, Exil 51, Skampida, Luboš Odháněl band, Mydy Rabycad, Disney band, Echt! a další.

Doprovodný program

Neckyáda, Hlídaná dětská školka + dětský koutek, divadla pro nejmenší, malování na obličej, trampská škola, skákací hrad, nafukovací lezecká stěna, houpačka nad vodou, možnost zapůjčení lodě

Součástí festivalu zůstane 28. ročník Folkové noci. Festival bude multižánrový, naváže na loňský ročník i bohatým doprovodným programem pro všechny věkové kategorie.

Harrachovské pivní slavnost

Slavnosti piva

areál harrachovské sklárny

sobota 20. července

Program

Queenie, Laura a její tygři, Těla, Clayore, The Vintage Band, Johny Walker Band, Krkonošská dechovka

Doprovodný program

bohatá tombola, prohlídka sklárny a muzea, foukání skla, pivní soutěže, dětské dílny

Benátská noc

Hudební festival

čtvrtek 25. července až neděle 28. července

areál Vesec, Liberec

Program

Čtvrtek: Wild People (SK), K. Knechtová (SK), Miro Žbirka (SK), The Paranoid (SK)

Pátek: Anopheies, Shenon, Pipes and Pints, Wohnout, Těžkej Pokondr, Monkey Business, Sunrise Avenue (FIN), Sabaton (SWE), Doga, Parademarche, Act of god, Žralok ve zdi, Extra band, Argema, Root, Citron, Alkehol, Harlej, XIII. století, Iné kafé (SK), Charlie Straight, Debillheads a další.

Sobota: Nebe, David Deyl, UDG, Doctor PP, Marta Kubišová, Walda Gang, David Koller, James (UK), Nightwish (Fin), N.O.H.A. (D), Skyline, Pískomil se vrací, Rattle Bucket, Tleskač, Ondřej Brzobohatý, Desmond (SK), Marek Ztracený, Metalinda (SK), BSP, Peter Bič Project (SK), Aneta Langerová, Komunál, Kohout plaší smrt

Neděle: Exil 51, Patricie, Zakázané ovoce, Radůza, Buty, Věra Špinarová, Žlutý pes, Pražský výběr, Mandragora, Doctor Victor, The Backwards, Memphis, Ivan Hlas, Brutus, Xindl X, Blue Effect