Sobotní Muzejní noc, která začně ve 20 hodin, budou svými produkcemi provázet skvělí hudebníci ze ZUŠ Česká Lípa.
První patro historické expozice provoní pečené perníčky paní Brychové. Můžete se naučit drátování, patchwork a podívat se, jak se plete z pedigu. V klubovně bude kouzlit Magic Albert, profesionální kouzelník, předseda klubu KIM – club Praha. Kdo se naučí kouzlo, dostane Kouzelnické vysvědčení. V přízemí muzea přeměníme na jednu noc Menšíkovu světničku na hornické pracoviště. Tomáš Malý, geolog muzea, zasvětí návštěvníky do hornictví a kouzla kamenů.
V Galerii bude k vidění výstava karikatur Honoré Daumiera. Tuto unikátní výstavu získalo naše muzeum jako jediná výstavní síň v České republice. V galerii Jídelna vystavuje své obrazy Pavel Vašíček. Do ambitu muzea Vás pozvu na výstavu Evženie Konopkové, Martiny Jiříkové, Lucie Jersákové a Tomáše Mařase. Výstava nese název „4 na hlavu padlí“.
Dále budou v ambitu stánky s předváděním řemesel: batikování, brašnářství, keramika. Stánek s bylinkami, kde Vám ukáží automatickou kresbu, stánek s knihami a drobnými předměty, vše o čarování a magii. V ambitu také dvakrát vystoupí českolipské knihovnice se svými loutkami. Loutkové představení – Českolipské pověsti - potěší děti, ale i dospěláky. Cestou z ambitu k občerstvení na Rajském dvoře nebo zahradě muzea Vás postraší muzejní upíři, kteří se zjevují pouze jednou ročně o muzejní noci. Za tím účelem jsme na dvoře umístili stánek první pomoci s osvěžujícími nápoji.
Nejvíc živo bude v místech s občerstvením. Na zahradě muzea si můžete dát grilované maso, uzeninu, ale také guláš nebo jinou uzenářskou lahůdku z řeznictví pana Staňka. Na zapití Vám nabídneme svijanské pivo,
ze soukromého pivovaru Svijany, který je jedním z našich sponzorů.
Na zahradě budou také probíhat vystoupení. The Wings – tance 19. století (na snímku), Japonské bojové umění, diskotanec DDM Libertin. K dobré náladě, ale třeba i k tanci bude po celý veče hrát hudba Vlastimila Krále.
K odpočinku Vás pozvu do Rajského dvora. Zde bude v kavárně pan Robert Redlich servírovat kávu, zmrzlinové poháry, dorty, koktejly. Můžete tu sledovat vystoupení Taj či, čínské bojové umění. Cvičení vede Václav Vorlíček, který se letos úspěšně účastnil mezinárodního mistrovství v Hongkongu.
Dále na rajském dvoře vystoupí se svým programem břišních tanců Vlaďka Pulpánová.
Děti a studenti z Libertinu zatančí diskotance a uspořádají módní přehlídku. Muzejní noc v českolipském muzeu vás pobaví, poučí ale je to také příležitost k setkání s přáteli a hlavně k prožití hezkého večera s rodinou. Srdečně Vás zvu, bude se Vám to líbit.
Letošní symbolické vstupné 10,- a 20,- Kč.