Třídenního divadelního festivalu pro děti se od pátku do neděle zúčastnilo šest amatérských souborů se soutěžními pohádkami. Srdce diváků si získaly například pohádky O Honzovi a víle Verunce, Návštěva u Adonise, Kráska a zvíře či O pravdomluvné rybce. Děti se zúčastnily také různých soutěží a her, které pro ně připravil Novoborský ochotnický spolek Nopoď.

Porota ve složení Eva Kodešová, František Zborník a Miki Vik se shodla na vysoké úrovni amatérských souborů a udělila jim celkem osm čestných uznání a předala jedenáct cen. Do užšího výběru na národní přehlídku „Popelka Rakovník" porota vybrala bez určení pořadí dva soubory: Hynkovo hravé divadlo Litoměřice s inscenací „Návštěva u Adonise" a 1. neratovickou divadelní společnost s inscenací „Kráska a zvíře."

„Amatérské soubory nejen soutěžily se svými pohádkami, ale zúčastnily se i herecké dílny: Divadelní znak a dramatické situace, pod vedením Františka Zborníka," dodává ředitel divadelní přehlídky Zdeněk Rejna ze společnosti Kultura Nový Bor.

1. neratovickou divadelní společnost s inscenací Františka Hrubína „Kráska a zvíře” nominovala porota do užšího výběru na přehldíku Popelka Rakovník.