Pop i rock bude na podzim znít v Kulturním domě Crystal v České Lípě. Fanoušci se mohou těšit na celou řadu oblíbených interpretů v čele s Kryštofem, Davidem Kollerem nebo skupinou Mandrage.

Česká Lípa bude jednou ze zastávek výročního turné nejúspěšnějšího českého boybandu Lunetic, od jehož založení letos uplynulo 20 let. Pánové vyjedou na šňůruv původní čtyřčlenné sestavě, ve které v posledních letech chyběl Martin Kocián. Skupina, která na konci 90. let bořila české hitparády a vyprodávala sály po celé zemi, naplánovala turné symbolicky s dvaceti zastávkami a v České Lípě se představí ve čtvrtek 27. září.

Českolipským fanouškům se představí i jedna z nejžádanějších slovenských kapel a zároveň oceněný sedminásobný Slávik DESmond. Ve středu 10. října zazní v 90 minutách hudebního vystoupení všechny hity kapely, vč. poslední desky s názvem Molekuly zvuku.

V říjnu se po dvou letech do českolipského Crystalu vrátí také jedna z nejúspěšnějších domácích kapel Mandrage. V pátek 19. října zahraje nejen novinky z letošní desky Po půlnoci ale i největší hity jako Hledá se žena, Šrouby a matice, Siluety nebo Tanči, dokud můžeš.

Netradiční polohu předvede o necelý týden později David Koller, který s kapelou vyráží na další část svého úspěšného akustického turné. Loni na podzim vyprodal patnáct sálů v českých a moravských divadlech a kulturních domech. Nyní ho čeká další porce koncertů, kam zavítá s repertoárem svých největších hitů v akustickém aranžmá. Nenechte si ujít skladby Chci zas v tobě spát, Amerika, Gypsy love, Recidiva a další v intimní atmosféře menších sálů. Koncert, který se v České Lípě uskuteční 25. října je výhradně k sezení.

Vyprodaný je už nyní listopadový koncert skupiny Kryštof.

Zajímavá hudební jména z celého světa nabídne na podzim i klub U Bílýho černocha. Ve středu 19. října tady zahraje trio amerického baskytaristy Steva Clarka. Poslední zářijový pátek dorazí ekvádorská hudebnice Andrea Ruilova Barzola. Její tvorba ve stylu latinsko-americké hudby je inspirovaná i Kubou, Brazílií a Mexikem, kde zpěvačka postupně všude žila, studovala, hrála a zpívala.