Mandrage, Tomáš Klus, David Koller, Chinaski, Ewa Farna, Monkey Business nebo UDG. Ti a řada dalších zvučných jmen české a slovenské hudební scény se letos představí na Bezdězu v rámci putovního festivalu Hrady CZ.

Program bude v létě hostit osm lokalit v blízkosti hradů v Čechách a na Moravě, zastávka na Českolipsku bude předposlední. Na Bezděz tentokrát hudebníci dorazí 24. a 25. srpna, o tři týdny později než bývali návštěvníci v uplynulých letech zvyklí.

Páteční program festivalu začíná vždy v podvečer a jeho součástí je také karneval v maskách. První tři koncerty festivalu na Bezdězu obstarají Mother´s Angels, populární slovenská kapela No name a téměř domácí UDG, kteří pocházejí z Ústí nad Labem.

„Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydali novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

V sobotu návštěvníci kromě v úvodu zmíněných interpretů vyslechnou dále koncerty kapel Horkýže Slíže, Polemic, Sto zvířat, Visací zámek, Mig 21, Dilated a Xindla X.

Hudební festival Hrady CZ, který byl vyhlášen akcí roku v rámci hudebních cen Žebřík, je každoročně přehlídkou vystoupení špiček především české pop-rockové hudební scény. Jeho neoddělitelnou součástí je od počátku i podpora a rozvoj turismu v republice, snaha zvýšit povědomí o historických památkách a také finanční podpora těchto památek.

Vstupenky jsou až do 4. června za zvýhodněnou cenu v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a 350 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 450 korun.