Na podzim čeká Liberečany festival, který propojí sport a hudbu. Akci pořadatelé plánují na sobotu 17. listopadu v Domě kultury Liberec.

„Soutěžit mezi sebou budou prvoligové kluby: fotbalové FK Baumit Jablonec, SK Slovan Liberec, volejbalový VK Dukla Liberec a florbalový FBC Liberec. V jednání jsme s hokejisty Bílí Tygři Liberec, kteří se vyjádří po rozlosování ligy. Jsou pozváni jednotlivci z řad reprezentačních sportovců. Zatím účast potvrdili Řezáč, Housová, Trejbal. Další jsou zatím v jednání," prozradil za pořadatele Petr Pelc.

Vystoupí zde známé hudební kapely: Area, Totální Nasazení, Jaroslav Uhlíř, Těla, Kurtizány z 25. Avenue, Václav Noid Bárta, Dymytry, Tři Sestry Banditos.

Soutěžit se bude v různých sportovních disciplinách o velký putovní pohár. „Návštěvníci budou soutěžit mezi 12. a 20. hodinou a na různých místech Domu kultury v disciplínách jako pití piva na čas, házení na koš nebo kopání na bránu. Šest nejlepších soutěžících se utká večer ve finále o ceny přímo na pódiu," vysvětlil pořadatel Petr Pelc.

To ale není jediná soutěž, kterou pořadatelé připravili. Každý návštěvník se rozhodne po vstupu do Domu kultury, jakému klubu bude fandit. Vypíše předtištěnou kartičku a hodí do připraveného koše s nápisem svého klubu. Když večer vyhraje jím označený klub, vezme se tento koš a vylosují se z tohoto tři výherci, kteří dostanou hodnotné ceny.

„Dále připravujeme lanové centrum, dětský koutek s odbornou obsluhou. Profesionální barmanská show bude uzavírat večer na sportovní scéně," dodal Petr Pelc.

Festival ještě nemá oficiální název, protože hledá hlavního sponzora, po kterém by se mohl pojmenovat.