Dost si slibují kinaři od 2. dílu čtyřdílné série „Hunger Games", thrilleru s podtitulem „Vražedná pomsta". Ve čtvrtek jde do běžné distribuce českých kin. Podobná očekávání mají i tvůrci a producenti nového dobrodružství. Nevěřit tomuto fenoménu, navýšili by jeho rozpočet o 50 milionů na celkových 130 milionů dolarů?

Úspěšné Hladové hry

Sci-fi drama vychází ze stejnojmenného knižního bestselleru spisovatelky Suzanne Collinsové. „Už první díl natočený podle hitu Hunger Games (Hladové hry) vydělal celosvětově 700 milionů dolarů. Návštěvnost během velmi sledovaného premiérového víkendu v amerických kinech ho zařadila na šesté místo historického žebříčku," připomněl Lukáš Vedral z Bontonfilmu, který film v ČR uvádí.

Hlavní hrdinkou románová trilogie pro mládež je šestnáctiletá Katniss Everdeenové z chudého 12. kraje (ejhle, je zaměřen na uhlí!) země Panem, která vznikla po zničení USA. Pro Hladové hry je s dívkou vybrán Peeta Mellark, pekařův syn, který už dříve zachránil Katnissinu rodinu před smrtí hladem.

V prvním filmu spolu Katniss a Peeta projdou vražednými koly Her, přežijí, vyhrají. Ale tím úklady jejich nepřátel nekončí…

Blíží se revoluce

„Díky popularitě knihy se úspěch „jedničky" očekával, výsledek a zájem diváků ale předpoklady předčil. I proto je pokračování výpravnější. Slibuje řadu trikových záběrů," prozradil Lukáš Vedral. Úvodní díl podle něj představil reálie, postavy i show Hunger Games, „dvojka" Vražedná pomsta se už soustředí jen na příběh Katniss Everdeen a blížící se revoluci.

Film režíroval Francis Lawrence, autor sci-fi snímků Constantine či Já, legenda. Hrají v něm mj. i zpěvák Lenny Kravitz, Woody Harrelson či Donald Sutherland.