Tři desítky let na scéně, řada alb, bezpočet hudebních stylů. To je skupina Jablkoň, která vystoupí ve čtvrtek 24. května v Kulturním centru Vratislavice 101010. Koncert začíná v půl osmé večer.

Jablkoň se zapsal do povědomí hudebních fanoušků zejména bohatým nástrojovým obsazením. Muzikanti hrají kromě obyčejné kytary, bubnu a trubky třeba i na basovou foukací harmoniku, hustilku a různě znějící kovové předměty. K osobité atmosféře písní přispívají mimo zpěvu i různé tóny a výkřiky.

Ani liberecký a rychnovský koncert nebudou v tomto směru výjimkou; kromě obvyklých kytar a bicích dojde i na netradiční instrumenty. Skupina navíc přebíhá z jednoho hudebního stylu do druhého.

„Možná, že nás pronásleduje touha vyzkoušet si v hudbě úplně všechno, což se většině muzikantů nepodaří. Ale někdy mi připadá, že hudebním světem proplouváme podvědomě, aniž na to příliš myslíme," říká Michal Němec, jediný ze zakládajících členů, který v kapele dodnes působí.

Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranicích moderní vážné hudby a popu.

Pozvánka

JABLKOŇ

koncert pražské kapely

Kdy: čtvrtek 24. května od 19.30

Kde: Kulturní centrum Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou

(zastávka tramvaje Vratislavice kostel)

Vstupenka: 180 Kč

Video

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube