MIG 21: Podzim 16

pátek 18. listopadu od 19.00, KD Crystal Česká Lípa

Kapela MIG 21 v čele se svým charismatickým vůdcem Jiřím Macháčkem míří do České Lípy, aby nám naservírovala pořádnou porci zábavy, legrace a muziky! Ochutnejte to nejlepší z jejich patnáctileté kariéry osobně už tento pátek. Snadné je žít, Máma se vrací nebo Kalhotky si sundej. Tyto i další skladby skupiny Mig 21 už podle členů kapely mezi fanoušky téměř zlidověly, někde se dokonce staly součástí hudební výchovy. Proto se kapela rozhodla vydat je ve speciálním zpěvníku, který představí i v České Lípě u příležitosti svého podzimního turné. Vstupenky: 240 korun, na místě za 290 korun.

Hudební zábava

pátek 18. listopadu od 20.00, sál Obecního úřadu Prysk

Těšit se můžete na reprodukovanou hudbu ve stylu oldies.

Výletníček: hora Klíč

sobota 19. listopadu v 8.10, hlavní vlakové nádraží Česká Lípa

Výletníček DDM Libertin Česká Lípa pořádá pro zájemce všech věkových kategorií výlet na horu Klíč. Návrat kolem 16.00. Cena: 30 Kč. Více informací o výletu na e-mailové adrese jerman@libertin.cz

Mimořádné prohlídky zámku Zákupy

19. - 20. listopadu od 10.00 do 14.00, zámek Zákupy

Mimořádné prohlídky trasy B s povídáním o každodenním životě císaře Františka Josefa I. Vybrané interiéry zámku poslouží jako krátká zastavení, v nichž bude prostor představit běžný život známého panovníka, jenž byl zároveň předposledním majitelem zámku Zákupy. Povídat si budeme o jeho dětství, nástupu na trůn, sňatku s bavorskou princeznou Sissi, ale také o jeho zálibě v lovectví, o jeho životě po smrti manželky a neopomeneme zmínit ani sídla panovnické rodiny Habsburků, která se honosila téměř 400 let titulem českých králů. Mimořádně budou na prohlídkové trase shromážděny některé obrazové památky, které Františka Josefa I. připomenou, včetně fotografií z jeho poslední návštěvy Zákup roku 1899. Dárkem pro všechny příchozí bude na závěr unikátní zpřístupnění zámecké kuchyně Začátky prohlídek: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 a 14.00.

Michal k snídani

sobota 19. listopadu 10.30, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Zábavné a poučné představení zároveň! Michal Nesvatba dětem servíruje legrační pokrmy, bavit se budou určitě i rodiče! Napadá vás něco zábavného, když se řekne česká kuchyně, nějaký pokrm, že ne? Tak mnoho jich „ochutnáte" právě od Michala, co třeba jablíčko v županu?

Princezna a svatý Martin

sobota 19. listopadu od 13.00, zámek Horní Libchava

Poslední akce v letošní sezoně. Čeká na vás následující program: Od 13 do 17 hodin budou v zámku probíhat prohlídky s princeznou: Pohádková legenda o sv. Martinovi. V 15:15 hodin uvidíte ve vytopeném Ogoh baru pohádku Proč sv. Martin nepřijel na koni a pohádku Návrat zimního krále s rozloučením se sezonou 2016 na libchavském zámku. Mimo program bude pro děti otevřená vytopená dětská dílna.

Kytlický chrámový sbor

sobota 19. listopadu od 17.00, kostel sv. Jakuba Většího Horní Libchava

Libchavský hudební podzim pokračuje koncertem Kytlického chrámového sboru pod vedením Marie Šťastné. Zazní díla W. A. Mozarta, G. Younga, J. S. Bacha a dalších. Vstupné dobrovolné.

Poslední ze žhavých milenců

sobota 19. listopadu od 19.00, Dům Kultury Ralsko

Majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: „Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!"… Choulostivá a nesmírně komická hra se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným.

Jakub Smolík: Turné 2016 Best of

sobota 19. listopadu od 19.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Jakub Smolík bývá označován jako romantik s kytarou a srdcem na pravém místě a jestliže zmíníme hity jako Až se ti jednou bude zdát, Víš, Blázen žárlí, či Ave Maria, není třeba cokoli dodávat. Vstupné 250 korun.

Poslední leč

sobota 19. listopadu od 20.00, Dubnická hospoda Dubnice

K tanci a poslechu zahraje Trhák. Nebude chybět bohatá tombola a zvěřinové menu. Vstupné: 150 korun.

 LOS CHUPEROS

sobota 19. listopadu od 21.00, klub U bílýho černocha Česká Lípa

„10 let od narození".