„Při letních koncertech vzniká ohromná energie, která nám v poslední době hodně chyběla. To, že s námi lidé od prvního až do posledního tónu zpívají slovo od slova naše songy, to jsou okamžiky, které nelze ničím nahradit. Dělá nám obrovskou radost zažívat a prožívat takové chvíle s našimi fanoušky,“ okomentovali turné členové skupiny Lucie.

Návštěvníci maloskalského koncertu se mohou těšit na vystoupení ženské poloviny indie-rockové ukrajinské kapely Gapochka. Absolventka kyjevské hudební konzervatoře Katya Gapochka našla dočasný domov v Praze, kde pokračuje ve své tvorbě. „Situace na Ukrajině nás rozhodně nenechává chladnými. Chápeme, že doba je křehká a složitá. Ale hudba lidi spojuje. My jsme rádi, že můžeme i v této nelehké situaci podat pomocnou ruku a ukrajinské umělce takto podpořit. Společným vystoupením můžeme udělat lidem radost a pomoci jim odpoutat se aspoň na chvíli od každodenní reality,“ zdůraznili hudebníci.

Na koncert v Malé Skále navazují další po celé České republice. V sobotu 6. srpna skupina zahraje v Amfiteátru v historickém Lokti, v pátek 26. srpna vystoupí v Amfiteátru v Buchlovicích a v sobotu 27. srpna kapela navštíví se svým letním tour také Žatec. Turné uzavře koncert v Amfiteátru ve Strakonicích, plánovaný na 2. září. Kromě letní rockové šňůry chystá kapela na podzim dlouho očekávanou halovou show LUCIE V OPEŘE 2022 s originálním aranžmá v doprovodu filharmonie Hradec Králové.

Soutěž: Připravili jsme si pro vás soutěž o lístky na páteční koncert na fotbalovém hřišti v Malé Skále.
Soutěžní otázka zní: Jak se jmenuje poslední album skupiny Lucie a po kolika letech bylo vydáno od předchozího alba?
Správné odpovědi posílejte na email jiri.louda@vlmedia.cz, do předmětu uveďte LUCIE. Soutěž končí ve čtvrtek 4. srpna v 16.00. Z došlých správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří získají 2 lístky na koncert. Celkem je tedy ve hře šest lístků.