Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na Silvestra na party či na koncert, máme pro vás pár tipů v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Ani děti nepřijdou zkrátka. Knihkupectví a antikvariát Fryč pro ně připravil tradiční Silvestr o den dříve 30. prosince od 16 hodin. „Chystáme soutěže o ceny, tancování, různé blbnutí a také představení od Tajemného divadla Liberec,” řekl Martin Fryč z knihkupectví. Místa na Veselý dětský Silvestr si zájemci mohou rezervovat na telefonním čísle 485 105 243. Vstupné je 30 korun.

Předsilvestry: disko, kapely i jiné party

Pro nedočkavce připravily i některé kluby a diskotéky Předsilvestry už 30. prosince.

Liberecký Klub Vlak na vysokoškolských kolejích Harcov chystá Předsilvestr i Silvestr. V pátek 30. prosince půjde hlavně o rockovou zábavu s revivalovými kapelami Alibi Rock a Cover Power. Začátek klub naplánoval na půl devátou večer.

Alibi Rock hrají cover verze bigbeatových legend šedesátých až devadesátých let, například Kiss, AC/DC, Deep Purple, Twisted Sister, Black Sabbath, Alice Cooper, Bon Jovi, The Doors, Free, Joan Jett, Jimi Hendrix, Nirvana, Rolling Stones, Sweet, Pink Floyd, Steppenwolf, Van Halen, ZZ Top, Queen, Whitesnake a dalších. Nezapomínají ani na české kapely Katapult, Framus 5, Blue Effect, Progres 2, Visací zámek, Turbo, Citron, Kabát nebo Wanastowi Vjecy.

Rychlé předělávky v podání Cover Power

Domácí Cover Power vystupují také s cover verzemi, třeba od Lucie, Chinaski, Buty, Guns and Roses, AC/DC nebo Bryana Adamse. Všechny skladby ale hrají v rychlejším tempu a v jiných aranžích.

Klub Na Rampě v Jablonci Silvestr nechystá. Oslaví ho o den dříve koncertem tří crossover rockových kapel, které v klubu hrají každý rok. Na pódiu se představí Maršál Bazén, Bay Bay a Huměv. Koncert začíná v osm večer.

Pokud jste spíš diskotékový typ, v Ďábelské huti v Liberci se paří v pátek 30. prosince i na Silvestra. Předsilvestr začíná v 20 hodin a hraje Marthy DJ, DJ Lüka a DJ Bodie. Na Silvestra pak Huť chystá ještě větší diskotékovou party s DJi: Marty DJ, DJ Hrusha, DJ Crowee a DJ Tonda Eliáš.

Předsilvestr s DJ's a kapelou N.O.C.

Další Předsilvestr čeká na nedočkavé zájemce v jabloneckém klubu Woko. V pátek od 20 hodin tu zahraje hard rocková kapela N.O.C. Skupina hraje autorskou hudbu ve stylu šedesátých a sedmdesátých let. Kapela nyní nahrává ve studiu svou první desku, kterou chce vydat na LP.

„Dali jsme si za cíl vytvořit nahrávku stejným technologickým postupem, jakým vznikaly nahrávky Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin a dalších legendárních skupin. Takže používáme typy původních nástrojů, lampové zesilovače a mikrofony a hlavně nahráváme do magnetofonu Tascam, jaký se používal začátkem sedmdesátých let. Je to úžasná zkušenost. Následně chceme vylisovat pouze gramofonovou desku. Žádné CD,” vysvětluje zpěvák a kytarista N.O.Ci Jan Krajník.

Kromě kapely N.O.C. budou hrát ve Woku DJové. Další silvestrovskou diskotéku připravila diskotéka Disko Nisa v Nové Vsi u Jablonce nad Nisou. Muziku bude pouštět DJ Lüka.

Reflex, DJ's a Freddie Mercury

Méně známý klub Chronos v Sokolovně v Pasekách chystá velkolepou party s rautem, kapelami, DJem a vystoupením irských tanců. Vstup je 499 Kč a v ceně je občerstvení (guláš, grilovaná kuřata, salátový bar a přípitek). Návštěvníkům zahraje kapela Reflex, Revival Freddie Mercury, DJ Lizard-Raasha, vystoupí také tanečnice s irskými ranci a o půlnoci dokonce strip show.

Pokud máte spíš chuť pořádně se nadlábnout, můžete oslavovat na Ještědu. Připraven je raut, diskotéka a koktejlový bar. Žranice startuje v osm hodin večer. Na Ještěd se dostanete lanovkou v 18.30, 19.00 a 19.30. Zpátky pak v 1.30, 2.00 a 2:30. V ceně jsou veškeré nápoje i jídlo. Cena celé akce all inclusive je 1990 Kč.

Podobnou all inclusive party pořádá Babylon Liberec. Cena je stejná - 1990 korun. Začíná se také ve 20 hodin a končí kolem druhé ranní. Připraven je i bohatý kulturní program.

Prolyžujte se do nového roku

Pokud si na konci roku 2011 chcete ještě zasportovat a nejste moc příznivci alkoholu. Ski areál v Rejdicích připravil pro zájemce večerní silvestrovskou lyžovačku od 22 hodin.
Liberecký Klub Vlak pojal letošního Silvestra jako maškarní party s hudbou od DJů.

„Masky rozvibruje masivní vrnění v podobě dubstepu a všech forem drum and bassu. O to vše se postará djská sestava Sun Side Crew v kolaboraci se Shakal Crew,” slibuje Marek „Igorek” Jiran, strojvedoucí Klubu Vlak. Ve vlaku se také bude soutěžit v beerpongu o nejlepšího sportovce pijáka. Další silvestrovskou dýzu připravili na Smržovce v Kino klubu. Diskotéka startuje v 21 hodin, ale návštěvníky pouští celý večer. Vstupné je 100 korun.

KDE MŮŽETE OSLAVIT SILVESTRA?

Předsilvestr 30. prosince:
Klub Vlak Liberec - ALIBI ROCK a COVER POWER od 20.30
Ďábelská huť Liberec - MARTHY DJ, DJ LÜKA a DJ BODIE od 20 hodin
Klub Woko Jablonec - kapela N. O. C. a DJ's od 20 hodin
Klub Na Rampě Jablonec - MARŠÁL BAZÉN, BAY BAY a HUMĚV od 20
Knihkupectví Fryč Liberec - Veselý dětský Silvestr od 16.00

Silvestr 31. prosince:
Ještěd Liberec - raut, diskotéka, koktejlový bar od 20 hodin
Klub Vlak Liberec - DJ's Sun Side Crew a Shakal Crew od 20 hodin
Ski areál Rejdice - noční lyžování od 22 hodin
Ďábelská huť Liberec diskotéky s mnoha DJ's od 20 hodin
Klub Woko Jablonec, DJ's, video projekce od 19 hodin
Disko Nisa Nová Ves - DJ LÜKA od 20 hodin
Kino klub Smržovka - Disko Silvestr od 21 hodin
Chronos Sokolovna Paseky, Jablonec - REFLEX, REVIVAL FREDDIE MERCURY, DJ LIZARD-RAASHA a irské tance od 19.30