Po úspěšném podzimním a jarním turné po velkých sálech, které vyprodal, vyráží aktuální zlatý slavík na šňůru pod širým nebem. Turné startuje v nedělí 30. června na Státním zámku Sychrov a bude zajímavé hned ze dvou hledisek.

Miláček žen a dívek dal tentokrát fanouškům volnou ruku a na všech sedm venkovních vystoupení si mohli vybrat dvacet písniček, které daný večer uslyší.

„Hlasovalo se na facebooku i na webových stránkách. Fanoušci mohli vybírat ze všech vydaných alb," řekla manažerka Barbara Falgeová.

Výtěžek dobré věci

Za druhé Tomáš Klus se rozhodl pomáhat. Jeho koncerty pod širým nebem pomohou mentálně postiženým lidem z neziskového sdružení Studia OÁZA. Věnuje jim část výtěžku ze vstupného.

Organizace se zaměřuje na kulturní, vzdělávací a umělecké aktivity pro lidi s mentálním postižením.

„Tak trochu jsem tušil, že náš svět není úplně v pořádku. Když mi ale prostředí Oázy, plné lásky a upřímnosti, ukázalo, že lidé ještě umí milovat a mluvit pravdu, že se jim teď jenom říká mentálně retardovaní, rozhodl jsem se tento svět ukázat co nejvíce srdcím, která se ještě zdráhají otevřít…," vysvětlil zpěvák.

TOMÁŠ KLUS a jeho cílová skupina

KONEČNĚ VENKU

open air turné

Kdy: v neděli 30. června od 19 hodin

Kde: Státní zámek Sychrov zahrada

Vstup do parku od 17 hodin. Délka koncertu 2 hod. S sebou možno stoličky na sezení, deka. Vstupenky: v předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč.

Děti do 130 cm zdarma.

Na místě prodej vstupenek od 16 hodin.

Tomáš Klus bude vystupovat společně s kytaristou Jiřím Kučerovským, na kontrabas je doprovodí Jan Lstibůrek a na cajon Petr Škoda.

„Doufám, že Oáza poskytne návštěvníkům tutéž oázu jako mně a přenese je do světa, kde není nutné hrát hry a působit na okolí tak, jak si jeden myslí, že by působit měl. Přátelé ze Studia Oáza zkrátka jsou a jsou tak šťastni. Stávají se tak, alespoň pro mě, učiteli v cestě k bytí v přítomném okamžiku, kteréžto vnímám jako žádoucí, neboť nenutí člověka být tím, kým ve skutečnosti není," dodal Tomáš Klus.

Turné Konečně venku zahrnuje sedm zastávek, z nichž poslední je 16. srpna v Zámecké zahradě v Třeboni.