Sérii koncertů odstartuje již tento čtvrtek 15. března kapela Jelen, která se českolipským fanouškům představí vůbec poprvé.

Skupina hrající tzv. roots music se na české scéně prosadila v roce 2014. Jelen hraje písně z vlastní tvorby vycházející z populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues. Mezi jejich největší hity patří Magdaléna, Co bylo dál nebo Klidná jako voda. Kapela získala Anděla v kategorii Objev roku za rok 2014.

Swingovou smršť nabídne o týden později zbrusu nová show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Ta chce vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby.

IZZY A HRŮZY

Pro fanoušky rockové muziky je na pátek 23. března připraven koncert legendární české hard-rockové kapely Doga, která už od roku 1988 velmi úspěšně koncertuje po celé střední Evropě. Výraznou tváří Dogy je frontman Roman „Izzi“ Izaiáš, který je jedním z průkopníků hard-rockové image na české scéně. Hosty budou kapely Komunál a Booters.

Po podzimní části koncertního turné Sám se sebou vyrazil zpěvák Michal Hrůza se svojí Kapelou Hrůzy na jarní pokračování. V České Lípě se jich fanoušci dočkají v pátek 30. března. „Když jsem sám se sebou, uvědomuji si, že hudba je smysl mého života,“ říká k turné pojmenovaném po desce Michal Hrůza.