Roli předskokana Krajčo a spol. svěří brněnské formaci Su Za Play, kterou tvoří bardi z brněnské rockové scény, otřískaní z kapel Narvan a Helmutova stříkačka. Kapela avizuje vydání debutového alba, na němž nebude chybět ani klipový singl Lenny Kravitz.

Kryštof se do České Lípy vrátí již poněkolikáté. Zatím tady sedmičlenná forma své fanoušky vždy nadchla a skvělý zážitek slibuje i pro tentokrát. V rámci tohoto koncertu, na který se tato formace velice těší, zazní mimo jiné skladby Svědomí, Obchodník s deštěm, Tak nějak málo tančím, Lampion, Plán, Ženy nebo Lolita.

Kapela se rozhodla připomenout sobě i fanouškům své začátky a vrací se na klubové pódia. „Hráli jsme v opeře, po univerzitních aulách, odjeli halové turné, festivaly a v klubech se dva roky neukázali. Stýskalo se nám. A navíc podle ankety na našem webu jsou klubové koncerty mezi našimi fanoušky nejoblíbenější, tak jim vycházíme vstříc,“ říká o návratu skupiny do klubů zpěvák a kytarista Richard Krajčo.

Kapelu Kryštof tvoří zpěvák a kytarista Richard Krajčo, baskytarista Nikolaj Arichtev, kytarista Evžen Hofman, bubeník Jakub Dominik, trumpetista Nikos Grigoriadis, saxofonista Nikos Kuluris a pozounista Ondřej Kyjonka.

Skupina Kryštof vznikla v roce 1994 v Havířově a už od vydání debutového alba Magnetické pole ji doprovázejí úspěchy i uznání ze strany odborné veřejnosti i českých fanoušků. Na svém kontě má řadu desek i výběrovou kompilaci. Pravděpodobně největší úspěch sklidil hit Atentát, který získal na udílení Desky roku cenu za nejhranější píseň v českých rádiích.

Richard Krajčo a jeho skupina Kryštof má za sebou řadu akustických koncertů, vystoupení ve Státní opeře apod. Jako herec je Richard Krajčo doma v Národním divadle, přesto si ho získala role ortopeda v seriálu Nemocnice na kraji města, svou tvář spojil s propagací olympiády v Česku, ale nejpopulárnější je jako zpěvák.

Českolipský koncert začíná ve čtvrtek v 19 hodin. Vstupenky za 290 korun jsou k dostání v pokladně KD Crystal.