Divadlo Ypsilon vyprodalo ve středu se svou hrou Prodaná nevěsta aneb pojď domů, ona brečí novoborské divadlo. Marek Eben v roli mužně roztouženého Jeníka jen zářil.
„Prodanou nevěstu mám moc rád, protože v ní Smetana napsal geniálně každý hlas. Přímo miluji, když na konci zazpívá moje Mařenka Jaroslava Kretschmerová písničku Ten lásky sen,“ říká oblíbený herec a moderátor Marek Eben.

Zazněly i árie z jiných oper

Prodanka v ypsilonském podání je svérázná a obohacená o lidovou poezii. Můžeme v ní spatřit odraz naší české povahy, různé zvyklosti a pranostiky. Režisér Jan Schmid si dokonce troufne vložit do Prodané nevěsty i árie z jiných oper jako z Hubičky či Jakobína.
Vedle Marka Ebena vynikal v roli Kecala Jiří Lábus, který mu propůjčil své zralé herectví a osobitost. Improvizaci a skvělé muzikantské schopnosti herců ocenili ve středu večer diváci bouřlivým potleskem.

Zábava nekončí

O zajímavá představení nebude v novborském Městském divadle nouze ani v dalších dnech. „Už v pondělí 21. ledna čeká prkna našeho divadla další zajímavé představení Láska je Láska ve kterém ztvární hlavní roli osamělého muže Jan Révai,“ zve diváky Jaroslav Rada, dramaturg Kultury Nový Bor s.r.o. V dalších rolích se přestaví Hana Sršňová a Martin Kubačák. Texty přeložil herec a vynikající znalec ruské dramatiky Leoš Suchařípa.

Bude i pohádka

Hra odhaluje svérázný ruský pohled na pravé rodinné štěstí a pohrává si s Žerty Antona Pavloviče Čechova. „Docela velké divadlo je profesionálním divadlem z Litvínova, které se zaměřuje na hry pro dospělé diváky, ale věnuje se i autorské tvorbě pro děti a mládež. V únoru budou mít novoborští možnost shlédnout jejich klasickou českou pohádku Princ Bajaja,“ dodává Jaroslav Rada.

Další zprávy z regionu najdete zde