Kostel sv. Jana Křtitele Kamenický Šenov

sobota 25. července od 18:00

KONCERT BAROKNÍ HUDBY. Během sobotního večera pořádá Římskokatolická farnost Kamenický Šenov koncert barokní hudby. Konat se bude v kostele sv. Jana Křtitele a jeho zahájení je plánováno na osmnáctou hodinu. Vystoupí MUSICA ORGANUM (Kateřina Hájková - zpěv, Petr Jurášek - trubka, Jiří Šon - varhany). Na programu zazní díla slavných autorů, jakými jsou A. Scarlatti, J.S. Bach, H. Purcello, F.X. Brixi a řady dalších.

Galerie Pošta v Dubé

sobota 25. července od 18:00

VERNISÁŽ VÝSTAVY HANY FOUSKOVÉ. Protagonistkou další letní výstavy v dubské galerii je známá básnířka a malířka Hana Fousková.

Staré Splavy

sobotu 25. července od 9.30

STAROSPLAVSKÁ POUŤ. Program zahájí příjezd Jezerní královny do přístaviště parníků, odkud se průvod přesune do splavského parku. Zde bude připravena muzika, občerstvení, pouťové atrakce a prodejní stánky.

Hrad Houska

25. – 26. července

BOHNICE NA HOUSCE. Řemesla v podání klientů a terapeutů PL Bohnice a Kosmonosy. Areál hradu bude otevřen od 10 do 17 hodin.

Skalní hrad Sloup v Čechách

sobota 25. července od 19:00

GUITAR ARTE TRIO. V sobotu se na hradě Sloup u Nového Boru uskuteční další z „koncertů při svíčkách“. Tentokrát se představí a své umění ukáže českokamenické kytarové Guitar arte trio. Vstupné na představení je 90,– Kč.

Kino Crystal Česká Lípa

od 14.00, 17.00 a 20.00:

Harry Potter a Princ dvojí krve. Harry začíná již 6 rok v Bradavicích a do rukou se mu dostává stará kniha, která je velmi zvláštně označena - „Tato kniha je majetkem Prince dvojí krve“. Zároveň se dozvídá další střípky z Voldemortovy temné minulosti…

Městské kino Nový Bor

od 17.30 a 20.00:

Transformers: Pomsta poražených. Mimozemští roboti měnící se v pozemská auta jsou zpátky. Puberťák Sam Witwicky se už vzpamatoval z prvního setkání s hodnými Autoboty a zlými Deceptikony, ale když objeví úlomek matérie, o kterou se tolik bojovalo v jedničce, začnou po něm jít mechaničtí gauneři z celé galaxie…

Kino Máj Doksy

sobota od 20.30:

Stáhni mě do pekla. Christine má dobrou práci, skvělého přítele a zářnou budoucnost před sebou. Ale za tři dny se její život změní na peklo. Hororový příběh o tom, že rozzlobit si starou cikánskou čarodějnici se velmi nevyplácí.

Letní kino Nedamov

neděle od 21.00:

Příběh o Zoufálkovi. Animovaný příběh podle oblíbené knihy Kate DiCamillo o myšákovi s velkýma ušima, který se chce od malička stát hrdinou. Stejně jako každý hrdina i on zažije řadu dobrodružství.

Letní kino Nový Bor

od 21.45:

Terminator Salvation. Píše se rok 2018 a John vede odpor zbývajících lidí proti Skynetu a jeho armádě Terminátorů. Postapokalyptickou krajinu brázdí armády terminátorů, které zabíjejí či loví lidi. Malé skupinky přeživších se ale mobilizovaly v hnutí odporu… Akční sci–fi.

Kino Stráž pod Ralskem

neděle od 20.00:

Kámoš k pohledání. Peter se chce oženit, ale nemá kamaráda, který by mu šel za svědka. Náhodou potká podivínského samorosta Sydneyho…Komedie USA.