Po několikaleté pauze se zpěvačka a autorka písní Zuzana Michnová na začátku letošního roku rozhodla k návratu na hudební pódia.

Spojila se se zpěvákem a skladatelem Oskarem Petrem, který se stal hostem kapely Petr Kalandra Memory Band. Tím se oba v této sestavě rozhodli navázat na tradici legendárních Marsyas a oživit českou hudební scénu. Turné, které začalo již v lednu, bude mít tento týden zastávku také v Heřmanicích v Podještědí. Uskupení vystoupí v sobotu 23. července na Malevilu od 19 hodin.

Uslyšíte ty nejzásadnější písně, které vás přenesou zpět do doby, ve které vznikaly, a to až do úplných začátku, vzniku folk-rockového tria v roce 1973. Proplujete prvním albem „Marsyas“, které vyšlo nedávno znovu, doplněné o bonusové CD, nahrané trojicí „živě“ akusticky ještě před natočením vlastního prvního alba.

O hudební doprovod se postará skupina Petr Kalandra Memory Band, která již pět let udržuje a připomíná nové generaci fanoušků Petrův široký písňový a hudebně-textařský odkaz. Oskar Petr zazpívá sám a poté s kapelou prvotní věci trojice, včetně Karolíny, Dívky z plakátu, Zálivu Žár, Zmrzlináře a také pár jeho nových písní. Zuzana Michnová projde v malém recitálu celou svojí tvorbu: např. S Louisem, Sám ví líp, Marsyas a Apollón či Země Bohů.

Turné se zatím setkává s velkým úspěchem. „Návštěvnost je super, většinou je vyprodáno, podle velikosti sálu se pohybuje od 250 do 500 lidí. Nejvíce jich přišlo v pražské Akropoli, dvakrát byla totálně vyprodaná Malostranská beseda,“ poznamenává kytarista Jiří Charypar, který působí v Marsyasu od roku 1995.

Skvělá je i atmosféra koncertů. „Trochu nostalgie, přátelská nálada, očekávání. Lidi zpívají se Zuzanou její hity, vzpomínají na Petra Kalandru, obdivují a po letech objevují Oskara Petra,“ vysvětluje Jiří Charypar.