Do posledního místa zaplnili diváci v pátek 18. května hlediště Divadla F. X. Šaldy. Operní soubor tam poprvé uvedl nové nastudování slavné opery Giuseppe Verdiho La Traviata. A soudě podle bouřlivých reakcí obecenstva to byla premiéra nadmíru úspěšná.

Opernímu „týmu" v čele s dirigentem Martinem Doubravským a režisérem Martinem Otavou se podařilo vytvořit z nesmrtelné Verdiho Traviaty skutečně velkolepé představení. Hvězdné obsazení (za všechny jmenujme sólistu pařížské Opéra National, libereckého rodáka, tenoristu Aleše Brisceina v roli Alfreda), výpravné kostýmy, scéna a barevný světelný design to vše dělá z Liberecké Traviaty strhující hudební drama. Nenechte si ujít tento operní svátek.

Zájem diváků o novou inscenaci Traviaty je tak velký, že bylo ke stávajícím reprízám přidáno další představení ve čtvrtek 7. června. A právě tento večer se v roli Alfréda představí další vynikající český tenor Richard Samek.

Sólista divadla J. K. Tyla v Plzni, který je stálým hostem brněnského Národního divadla a Státní opery Praha patří k našim předním operním pěvcům. Od roku 2008 hostuje v Národním divadle v Praze a od roku 2010 je stálým hostem Staatsoperette Dresden. Violettou bude ve čtvrtek 7. června sólistka opery Divadla F. X. Šaldy Lívia Obručník-Vénosová.

Poslední představení Verdiho opery La Traviata před prázdninami se koná ve čtvrtek 21. června a sezónu uzavře muzikál Zpívání v dešti v pátek 22. června.

Přestože liberecká opera žije v těchto dnech především úspěšnou premiérou Traviaty, nabízí také další z mistrovských děl tohoto italského skladatele. Po delší době se na scéně liberecké opery objeví Verdiho Rigoletto, a to ve skvělém obsazení. V titulní roli uvidíte a uslyšíte Anatolije Orla, jako Gilda se představí Olga Jelínková a v roli mantovského vévody se můžete těšit na Rafaela Alvareze. Operu v režii Blaženy Hončarivové hudebně nastudoval a diriguje František Babický. Nepropásněte v sobotu 2. června dílo jednoho z největších operních mágů!

Ještě před Rigolettem se na scéně objeví Démon již v úterý 29. května uvádí liberecká opera tuto mystickou operu, jejíž fantaskní a emocionálně vypjatá atmosféra plně odpovídá Lermontově předloze.

Po Edgarovi a Náměsíčné je Démon dalším titulem, kterým liberecká opera představila neprávem zapomenutá operní díla. Inscenace v hudebním nastudování dirigenta a šéfa opery Martina Doubravského a v režii ředitele divadla Martina Otavy se stala opět událostí. Přijďte se v úterý 29. května podívat na trochu jinou operu, operu zvláštního, podmanivého kouzla, operu jakoby z jiného světa.