Otcové českých boy bandů Lunetic se vrátili. Na kontě mají novou desku s názvem Na vlnách a dokonce už při koncertech netančí sehrané sestavy. Teď s nimi hraje živá kapela, už žádný reprodukovaný doprovod.

V novém kabátě je mohou liberecké fanynky vidět v pátek 25. května od 20 hodin v Kulturním centru Universum nebo-li v Koloseu.

„Návrat nastal v roce 2008, kdy jsme vydali Best of album. Od té doby jezdíme s živou kapelou koncerty. Hlavní impuls byl asi čas. Všichni máme Lunetic, koncerty a hudbu moc rádi, jen jsme potřebovali zalepit staré šrámy mezi námi. Na to je čas nejlepší lék," řekl Aleš Lehký v rozhovoru pro Deník.

V době jejich největší slávy vystoupila čtveřice naposledy v roce 2003. Pak si šli všichni členové vlastní cestou. O pět let později se pak vrátili a vydali album s největšími hity. Jejich fanynky dospěly a z Lunetiků se stali manželé a otcové. Těžko říci, jestli bude koncert vypadat stejně jako za jejich největší slávy, kdy fanynky omdlévaly, v každém dívčím pokoji visely jejich plakáty a z kazeťáků se linuly sladké hity.

„Tehdy jsme si mysleli, že dívky omdlévají kvůli nám. Až později nám došlo, že je to kvůli špatně odvětranému prostoru," směje se Aleš Lehký.

Rozhodně ale v Liberci zazní i staré pecky jako Máma, Jako zlej sen, Dotyky, Chtěl bych tě líbat, Rok a den nebo Ať je hudba tvůj lék.

„Předpokládáme, že na koncert dorazí hlavně fanynky, které Lunetiky poslouchaly v devadesátých letech. I když už třeba teď mají rády jinou muziku, určitě je hezké zavzpomínat si na tu dobu. Já mám i teď ráda jejich vánoční písničky a samozřejmě Mámu. Ta dojme snad každou maminku," řekla tisková mluvčí Kolosea Pavla Sýkorová. Aktuální album Na vlnách je kompletně autorské. Autorem hudby je Václav Jelínek a kytarista z kapely, která je doprovází.

„O texty se postaral zbytek skupiny a vydali jsme si je sami na našem labelu. Je na něm také nejvíc živých nástrojů a míchal je člověk, který dělá zvuk na albech No Name, Rytmuse a dalších hvězd," dodal Aleš Lehký.

Pozvánka

LUNETIC

koncert českého boy bandu

Kdy: pátek 25. května od 20.00

Kde: Kulturní centrum Universum - Koloseum, Liberec

Vstupné: 220,- v předprodeji na evstupenka.cz, 250,- na místě.

Videa