VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Má to smysl! Žáci českolipské ZUŠ sklidili nadšené ovace

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Českolipská festivalová nabídka letos již potřetí vyvrcholila společným projektem MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa s názvem Má to smysl!

7.11.2017
SDÍLEJ:

Českolipská festivalová nabídka v letošním roce již potřetí vyvrcholila společným projektem MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa s názvem Má to smysl! Foto: Lukáš Pelech Atelier

Přehlídka největších mladých talentů, kteří dostali příležitost ochutnat prkna, co znamenají svět, a spolupracovat s renomovaným umělcem, tentokrát s klarinetistou světového jména, rodákem z nedalekého Mostu, Milanem Řeřichou se uskutečnila v pátek 3. listopadu v Jiráskově divadle v České Lípě. Večer nabitý skvělou atmosférou a mladistvou energií zakončily nadšené ovace vstoje.

Sympatický projekt otevřel Komorní symfonický orchestr pod vedením Pavla Hrice, a to ve své festivalové premiéře. Těleso nemalého obsazení doprovodilo sólistu projektu, klarinetistu Milana Řeřichu v partu ikonického Larga z Händelova Xerxese. Řeřicha se navíc o den dříve zhostil i premiérových mistrovských kurzů určených pro žáky českolipské ZUŠ, které se setkali s nadšeným přijetím na straně žáků a pedagogů.

Nejen tento workshop, ale i zájem o klarinet a vůbec smysl hudby přívětivě i vtipně v rozhovoru s moderátorem večera, Markem Šulcem, představil sám Milan Řeřicha, hvězda světových pódií v Čechách spíše opomíjená, a to neprávem, která neztratila svoji skromnost a která oplývá příjemným smyslem pro humor a lidskou vřelostí.

Soubor fléten

Druhým číslem večera bylo vystoupení vynikajícího desetičlenného souboru zobcových fléten, který se představil hned ve třech skladbách od renesance až po soudobou tvorbu pod vedením Michaely Mühlhansové. Již podruhé se v rámci projektu Má to smysl na festivalových prknech objevil talentovaný trombonista i matematik Lukáš Pavljuk, v jehož suverénním podání zazněla Clerriseho majestátní skladba Theme de Concours za doprovodu klavíristy Davida Maška.

Z klasiky se k hudbě populární večer převážil ve vystoupení ambiciózní mladé zpěvačky Sáry Kadlecové, kterou publikum taktéž poznalo už v loňském roce a která má za sebou již první muzikálové zkušenosti. Letos Sára oplývající hlasem s velkým potenciálem sáhla do tvorby popové hvězdy Cher a zazpívala s přehledem známou píseň Believe. Zpěvačku vystřídalo sympatické kytarové duo Patrika Severy a Viktora Balouna, které má na svém kontě již řadu ocenění a zahrálo dvě skladby soudobých autorů ve španělském duchu.

Českolipská festivalová nabídka v letošním roce již potřetí vyvrcholila společným projektem MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa s názvem Má to smysl!

Další popovou ukázku zvolila Marie Němcová, která představila píseň Christiny Aguilery  A Guy What Takes His Time v dialogu s výtečným Milanem Řeřichou. Teatrálně pojaté číslo výstřední mladé zpěvačky a skvělého Milana Řeřichy diváky takřka do posledního místa zaplněného Jiráskova divadla zvedlo ze sedadel. Ač to bylo přáním mladé umělkyně, se kterým posluchače seznámil v nevtíravě vtipném úvodním slovu Marek Šulc, přesvědčivá Marie Němcová by posluchače dokázala okouzlit i bez jeho vyřčení…

Úspěšní hudebníci

Následoval zdařilý klasický návrat v podobě Schubertova Impromtu v podání mladé klavíristky Anežky Markové, jež sklidila velký divácký ohlas. Tato nadaná klavíristka i flétnistka, která má na svém kontě 1. místo v krajském kole soutěže MŠMT ve hře na klavír, se v rámci projektu Má to smysl! představila již potřetí a potvrdila svůj pílí rok co rok cizelovaný talent.

Od klavíru a klasické hudby se večer vrátil do dechového repertoáru a zabrousil do jazzových vod. Saxofonové kvarteto posílené Milanem Řeřichou a za doprovodu klavíru a perkusí rozeznělo známou skladbu Spain Chicka Corey a večer nabral ten správný rytmus zejména v úchvatném Řeřichově sólu… Další ukázka byla opět z oblasti populárního zpěvu, do třetice se její zhostilo duo Karolína Wildmannová a Laura Matoušková a zazpívalo píseň Running z repertoáru Beyonce. Mladých talentovaných zpěvaček má českolipská ZUŠ skutečně na výběr. Toto duo je známé již z vystoupení Muzikálového divadla Talent, sólového zpěvu populární hudby, soutěží, nebo třeba koncertů s jazzovými tělesy, jako je Jazzová farma či Big Band CL.

Dary pro školu i nadaci

V rámci večera byl navíc vyhlášen vítěz soutěže o příspěvek na školní výlet ze strany festivalu pro nejvíce zastoupenou třídu mezi českolipskými školami v hledišti, kterou se stala třída českolipského gymnázia. Navíc byla ZUŠ Česká Lípa obdarována špičkovým nástrojem z dílny RZ Wood Manufacturing, jíž je Milan Řeřicha ambasadorem, a který budou moci využívat její žáci. Třetím obdarovaným byl Nadační fond Ozvěna, jež finanční částkou 10.000 Kč podpořil sám Milan Řeřicha a kterou NF Ozvěna věnuje podpoře mladých nedoslýchavých talentů navštěvujících základní umělecké školy.

Českolipská festivalová nabídka v letošním roce již potřetí vyvrcholila společným projektem MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa s názvem Má to smysl!

Večer vyvrcholil tradičně s úspěšným bigbandem českolipské ZUŠ Jazzovou farmou Aleše Jungmana, ke které se připojil Milan Řeřicha. Populární českolipská kapela se již potřetí postarala o vířivé finále Má to smysl! a jazzové šlágry vygradovaly večer v nadšené finále. Návštěvníci odměnili všechny vystupující dlouhým potleskem vstoje, za který si vysloužili ještě dva přídavky, z nichž okouzlil zejména brilantně provedený virtuózní Čmelák Rimského Korsakova.

Mají být na co hrdí

Letos devadesátiletá ZUŠ Česká Lípa opět potvrdila, že je vynikající institucí aktivně podporující mladou generaci hudebníkům, na kterou může být město Česká Lípa skutečné hrdé, a spolupráce s MHF Lípa Musica na takto pojatém koncertu se ukazuje být výjimečnou devizou pro rozvoj mladé generace hudebníků nejen z regionálního pohledu.

Propojení zkušeného umělce, který je přístupný mladé generaci a dokáže ji nadchnout, získat a inspirovat je výjimečným momentem podporujícím i probouzejícím lásku k hudbě u zainteresovaných talentů i mladých, kteří pro tento večer zůstali sedět v hledišti. Poděkování patří celému jejímu týmu od managementu až po pedagogy, kteří se aktivně zapojili do přípravy a doprovázení svých svěřenců v tento večer.

Dobře naladěný večer nabitý pozitivní energií, drajvem, nadějí a čirou radostí z hudby byl svým způsobem skutečným vrcholem festivalu, jak předznamenal sám ředitel Martin Prokeš. Sepjetí mladých talentů s profesionálními hudebníky i vřelým publikem vytvořilo neopakovatelnou atmosféru a naplněn entusiasmem odcházel snad každý ze stovek návštěvníků. Ano, takovéto počínání má skutečně hluboký smysl a Česká Lípa je i díky němu mimořádně kulturním městem.

Lucie Johanovská

Autor: Redakce

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 25 600 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Zdravotní sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Vzdělání zdravotního směru zdravotní sestra s registrací, případně specializace. Praxe v oboru a zkušenost v oblasti sociálních služeb výhodou. Zodpovědnost, komunikativnost, práce v týmu, dobrá znalost práce na PC, odolnost vůči stresu. Čistý trestní rejstřík. Příjemné vystupování, flexibilita, spolehlivost, řidičský průkaz sk. B výhodou., Nabízíme:zaučení, dobré zázemí, stravovací bonusy, možnost ubytování, práce v kolektivu, možnost dalšího vzdělávání, jiné zaměstnanecké bonusy, 25 dní dovolené, možnost prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou., Vhodné i pro cizince., První kontakt se zaměstnavatelem: telefonicky, e-mailem, osobně.. Pracoviště: Pampeliška, o.p.s. - stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 265, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Stanislav Nepivoda, +420 725 544 402.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 16 500 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice - prodavač/ka v kiosku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Liberecká 1, Česká Lípa, Místo je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením., Nástup možný ihned., Kontakt telefonicky nebo emailem!. Pracoviště: Lubomír hudec, s.r.o. - 001, Liberecká, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Lubomír Hudec, +420 602 457 552.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 7 200 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7200 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pečovatel/ka pracující v domácí péči, terénní služba. Akreditovaný kurz Pracovníka v sociálních službách. Řidičské oprávnění sk. B - používání služebního vozidla k přepravě ke klientům., Nabízíme: stravenky, První kontakt emailem nebo telefonicky!. Pracoviště: Kdp sluníčko, Liberecká, č.p. 67, 473 01 Nový Bor. Informace: Radka Svobodová, +420 606 061 165vpracovnídnyod7:00-15:00hod..

Management - Management Ředitel 50 000 Kč

Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu Vedoucí oddělení membrán. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost MemBrain s.r.o. je součástí skupiny MEGA, předního světového dodavatele membránových technologií, a je odpovědnou za výzkum a vývoj nových technologií. Do svého teamu hledáme vhodného kandidáta na pozici Vedoucí oddělení membrán. , Náplň práce:, -Podílí se na stanovení směrů programů VaV v rámci zaměření aktivit oddělení, -Organizuje a podílí se na realizaci VaV programů společnosti, -Podílí se na realizaci zákaznických zakázek v rámci jednotlivých projektů, -Vede podřízené zaměstnance a zabezpečuje věcnou a ekonomickou efektivnost svěřeného oddělení , -Odpovídá za dosažení požadovaných výstupů VaV činnosti dle zadání, harmonogramu a rozpočtu , -Vypracovává podklady pro plány činností za své oddělení , -Hodnotí práci svých podřízených zaměstnanců , -Zajišťuje koordinaci prací uvnitř oddělení , -V rozsahu své působnosti jedná jménem společnosti , -Zajišťuje administrativní chod oddělení , -Zajišťuje interní, popř. externí prezentaci výsledků oddělení , -V rámci svého týmu sestavuje kariérní plány pro vybrané jednotlivce , -Aktivně spolupracuje s ostatními středisky společnosti a mateřskou společností MEGA a.s. , Požadujeme:, -VŠ vzdělání technického či chemického zaměření , -Schopnost řídící práce, přirozená autorita a respekt ke kolegům, -Aktivní přístup při řešení problémů, schopnost plánování a organizování práce, -Schopnost motivace podřízených, logického a analytického myšlení, -Anglický jazyk na úrovni vedení obchodních jednání, další světové jazyky zejména RJ výhodou, -Znalost práce na základním aplikačním SW, -Řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, -Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky a unikátním "know-how", -Zajímavou práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje, doplňování odborných a jazykových dovedností, -Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení, -Příspěvek na firemní stravování, týden dovolené navíc, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím, služební byty., Místo výkonu práce: Stráž pod Ralskem , Termín nástupu: dle dohody, Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kariera@membrain.cz, kontaktní osoba paní Lenka Košatová.. Pracoviště: Membrain, s. r. o., Pod Vinicí, č.p. 87, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Lenka Košatová, kariera@membrain.cz.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pracovníci kamenolomu a specializované firmy vytahovali 18. července pomocí jeřábu téměř 73 tunový žulový kvádr. Monolit o objemu 27,5 metrů krychlových bude sloužit jako materiál pro sochaře Jaroslava Rónu (na snímku vpravo).
19

FOTO: V lomu vytěžili obří žulový monolit. Vznikne z něj socha od Jaroslava Róny

V České Lípě proběhl další ročník předávání cen Křesadlo. Komise vybrala šest dobrovolníků z Libereckého kraje.

Znáte lidi, kteří nezištně pomáhají? Dejte o nich vědět

EuroHry Doksy chystají novinky

Doksy - Posledních devět míst zbývá do zaplnění kapacity letošního 15. ročníku EuroHer Doksy. 

Cyklostezka Panenský potok vznikne mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň

Liberecký kraj – Do sedla. Liberecký kraj podpoří cyklisty, v plánu jsou nové trasy.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Nelegální obchod s tygry bujel na Českolipsku

/VIDEO/ Čerstvě zastřeleného tygra, kůže kočkovitých šelem i zamražená těla dalších chráněných živočichů objevili celníci ve spolupráci s policií při raziích na Českolipsku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT