Čtvrtá hra Divadla F. X.Kalby, mladší odnože Divadla F. X. Šaldy, Mickey Mouse je mrtvý má velký úspěch. Hraje se v lehce industriálním prostředí rampy Malého divadla, kam se vejde téměř stovka lidí.

O hru je velký zájem, zatím měla vždy vyprodáno. Na nejbližší reprízu, kterou divadlo uvede v úterý 22. května netradičně od 21 hodin, zbývá posledních pár vstupenek. Rezervovat si je můžete zde.

Mladí herci se publiku představili se třemi dalšími hrami: Googling and Fucking, Pipinky z plakátu nebo Přísně tajné: Hrubá nemravnost. Autorsky se pod tyto inscenace podepsal liberecký herec Tomáš Dianiška. Společně se svými hereckými kolegy přitáhl do divadla mladší publikum, které by jinak do divadla ani nepřišlo.

Současná témata nejen pro mladé

Skupina mladých herců je známá tím, že vždy přijde s něčím novým a jejich hry reagují vždy na současná témata, která zajímají nejenom mladou generaci.

„Ten název možná může evokovat parodii na kreslené filmy, a tak to není. Je to jenom takový sexy název, ale je to o něčem jiném. Mickey Mouse se tam vyskytne, má tam roli, ale není stěžejní," napíná diváky autor hry a herec Tomáš Dianiška.

První hra Googling and Fucking se věnuje elektronické komunikaci a přátelstvím na sociálních sítích. Facebook sice má spojovat lidi, ale spíše je odcizuje. Pipinky z plakátu jsou spíš odlehčená hra, u které si každý rád zavzpomíná na mánii chlapeckých kapel a jejím úkolem je diváka hlavně pobavit. V inscenaci nechybí dobová muzika, vtipné hlášky a sehrané taneční choreografie. Třetí hra je asi nejvážnější. Vypráví dojemný životní příběh homosexuála Alana Turinga, geniálního anglického matematika, který rozhodujícím způsobem přispěl k sestrojení prvních počítačů i k porážce Wehrmachtu za 2. světové války.

Každý divák ve hře děj nenajde

Novinková inscenace je trošku halucinace. Jednoduše lze říct, že je to o snech. Autor Tomáš Dianiška napsal hru hodně rychle, tudíž je taková neuspořádaná. Ale schválně.

Příběh má základní dějovou linii, ale ta nemusí být patrná každému. Vypráví se v něm o čtyřech lidech a jejich láskách.

„Příběh se tam dá najít, ale není to přesně ten typ hry, které jsme dělali doposud. Je to trošku kamufláž. Text není zase tak důležitý. Spíš to bude celé jako podivné divadlo. Ani jsem to nikomu nedával číst dopředu. Jsou tam hororové prvky, také prvky detektivek. Inscenace je doprovázená i zvláštní hudbou. Bude to celé takové pokroucené," dodává herec.

Vstupenky na chystaná představení si mohou diváci objednat na serveru evstupenka.cz. Předprodej také probíhá na pokladně Malého divadla vždy hodinu před začátkem jakéhokoliv představení. Další repríza se koná ve čtvrtek 21. června od 21 hodin.

Pozvánka

MICKEY MOUSE JE MRTVÝ

čtvrtá hra undergroundového Divadla F. X. Kalby

surrealistická noční můra

Kde: Malé divadlo - RAMPA, Liberec

Kdy: úterý 22. května od 21 hodin

Další repríza: čtvrtek 21 . června od 21 hodin