Tvůrci Miroslav Holubec a Martin Kadlec sice křtili jen obal s otisknutým cédéčkem, na kterém žádná hudba nebyla, ale slíbili, že možná už ve chvíli křtu jsou CDčka hotová i s muzikou ve výrobní fabrice.

Představili muzikál v koncertní verzi

Herce, kapelu i tvůrce přišli podpořit přátelé, rodina i fanoušci jabloneckého muzikálu. Žáci a absolventi Základní umělecké školy Jablonec při příležitosti křtu předvedli muzikál Filmový Fanda v koncertní verzi. Tedy bez děje, pouze písničky.

Tvůrci Miroslav Holubec a Martin Kadlec mezi písničkami osvětlovali vtipně a pohotově děj, někdy však až moc zdlouhavě. Publikum ale pobavili.

Před samotným koncertem muzikálových písní vystoupila kapela Disneyband již zmiňovaného Martina Kadlece, který je autor hudby a textů.

Folkovou skupinu Disneyband tvoří duo kytarista a zpěvák Michal Kadlec a zpěvačka Tereza Kárníková, se kterými hostují baskytarista Marek Štulír, na bicí Tomáš Piala a klávesák a pozounista Marek Ottl, zároveň také kapelník libereckého Big´O´Bandu.

Po folkovém hudebním zážitku už konečně přišla na řadu koncertní verze muzikálu. Žáci a absolventi ZUŠ zazpívali úplně všechny písně z muzikálu.

V hlavních rolích na koncertu i na samotném soundtracku zpívají Štěpán Růžička jako František a Dita Landovská v roli Františky. Zatímco na DVD verzi a na jeho křtu se představila druhá alternující dvojice Pavlína Žďánská a Filip Hušek.

Poslední představení Filmového Fandy mohou Jablonečané vidět v úterý 6. prosince od 19 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

Předpokládá se, že na místě bude v prodeji DVD a soundtrack muzikálu.