Omrzliny, omidliky, sníh za krkem nebo uklouznutí na schodech. Tak to všechno vám hrozí na mrazivém festivalu, který o víkendu ovládne zahradu v Lidových sadech. Proto se pořádně oblečte, zachumlejte se do několika vrstev a nezapomeňte čepice, rukavice a šálu.

Těšit se ale můžete i na pět domácích kapel, ohřátí u ohně nebo v kotli v teplé náruči ostatních nadšených fanoušků. Frozen Fest se koná už potřetí a startuje v sobotu 11. února od 16 hodin odpoledne.

„Celá akce utichne s úderem 22. hodiny, protože už musí zřízenci v pavilonu hadů spát,“ vtipkuje Petr Jirsák z kapely Zákal, která celý festival pořádá.

Festival má v létě teplého bratra

V létě má akce ještě svého teplého bratra, který je asi více navštěvovaný, protože zimní venkovní festival je spíše taková recese, na kterou se nepřijde podívat úplně každý. Festival je pro otrlé povahy.

FROZEN FEST
zimní venkovní festival
koncert pěti kapel
Kdy: sobota 11. února od 16 do 22 hodin
Kde: Lidové sady zahrada, Liberec
Kapely: The Scoffers, KaBáJa, Zákal, Cover Power a Exil 51
Vstupné:60 Kč

Na Frozen Festu vystoupí celkem pět regionálních kapel. Ty budou hrát v zatím neznámém pořadí. Příznivci hlavně rockové muziky se mohou těšit na libereckou grunge partičku The Scoffers, dívčí folkové trio KaBáJa z Jablonce nad Nisou a z Vratislavic, folkrockovou kapelu Zákal z Liberce, pop-rockovou partu z Liberce Exil 51 a revivalovou skupinu Cover Power z Liberce, která je známá zrychlenými aranžemi písní třeba Guns And Roses, AC/DC, Lucie a Buty.

Hraní na terase není špatný nápad

„Frozen Fest vznikl před třemi lety. Kapela Zákal za mnou přišla, abych jim zajistil koncert, nabídl jsem jim jednu terasu a pak jsme se smáli, že v lednu asi venku hrát nemohou. Potom jsme se ale zamysleli a rozhodli jsme se uspořádat venkovní festival na sněhu. Na prvním ročníku nebyly ani barely s ohněm,“ vzpomíná jeden z pořadatelů Michal Kadlec, provozní z Lidových sadů.

Kapely budou hrát bez ohřívadel na pódiu. Fanoušci se mohou ohřát u barelů s ohněm nebo si mohou na ledovém baru zakoupit griotku, grog nebo čaj. Ostatní nápoje včetně panáků budou k dostání na baru uvnitř v Lidových sadech.

Loni přišlo tančit kolem stovky fandů

Minulý rok kapely hrály v minus sedmi stupních. Přišlo je podpořit zhruba sto lidí.

„Nejhorší to má zvukař, což jsem já. Každá kapela si totiž odehraje tak hodinku na pódiu a pak se jde zahřát dovnitř nebo k baru, ale já musím pět až šest hodin sedět u zvukařského pultu,“ dodal Michal Kadlec.

Pro ty, co si zapomenou čepice mají pořadatelé dobrou zprávu. Mohou si totiž na festivalu zakoupit nový coolich. Na stáhnu budou v prodeji buď ručně háčkované nebo pletené barevné kulichy všech typů a barev. Vzory a barvy si můžete prohlédnout na webové adrese www.coolich.cz.

Vstupenky jsou k dostání na info pultu přímo v Lidových sadech. Jednotná cena za jednu vstupenku je 60 Kč v předprodeji i během konání festivalu. Při vstupu bude tato vstupenka vyměněna za pásek na ruku. Festival začíná ve čtyři hodiny odpoledne