Před kinem se tvořila fronta už hodinu před začátkem prvního dílu. Těšící se diváky neodradila ani bouřka, která se přehnala nad městem. Nový Bor však měl štěstí oproti některým městům, kde docházelo k výpadkům proudu.

Poprvé se v novoborském kině uskutečnila půlnoční premiéra filmu. Pořadatelé vsadili na spojení obou dílů. Diváci měli možnost od 21 hodin zhlédnout první část a minutu po půlnoci v celorepublikové premiéře druhou část.

Více jak pětihodinový filmový maraton byl rozdělen přestávkou na občerstvení a na vydání brýlí na 3D projekci. Finále celé ságy Harryho Pottera bylo natočeno poprvé ve 3D formátu. V hledišti převažovali náctiletí diváci, ale nechyběli ani zástupci prvního stupně základních škol a jejich rodiče. Napínavý film nenechal nikoho usnout i přesto, že končil kolem půl třetí ráno.

Pro ty, na které nezbyly vstupenky na půlnoční premiéru, je film ke zhlédnutí ve 3D do středy 20. července. Pro milovníky anglického jazyka uvádí novoborské kino film také v původním znění a bez brýlí ve 2D ve dnech 18. – 20. července od 21 hodin. Rezervovat vstupenky je možné na www.disdata.cz.

V českolipském kině Crystal je poslední díl čarodějnické ságy k vidění až do neděle 24. července, vždy od 17.00 a 20.00. Od 21. do 24. července bude druhé promítání od 20.00 ve formátu 2D a bez českého dabingu, jen s titulky.

Premiéra posledního dílu Harryho Pottera v Novém Boru.
Ilona Rejholcová