V novoborském kině bude na jedno představení zkušebně namontována speciální digitální technologie. „Ta funguje ve Full HD rozlišení jaké se používá například při přenosech z Metropolitní opery v New Yorku a splňuje současné hollywoodské standardy DCI,“ prozrazuje Radovan Novotný, jednatel Kultury Nový Bor, s.r.o. V blízké budoucnosti budou touto technologií vybavena všechna kina v republice včetně novoborského.

„Film, Cesta na měsíc, vtáhne diváky do děje pomocí polarizovaných brýlí. Každé oko dostává pouze obraz pro ně určený a uvnitř mozku se pak skládá iluze trojrozměrné reality. Brýle 3D budou rozdávány na začátku představení, je možné je použít i přes dioptrické brýle. Jejich mírně zaoblený tvar zaručuje, že diváka neruší žádné světelné odrazy a neovlivňuje jeho periferní vidění,“ vysvětluje Novotný.

Cesta na měsíc je napínavý animovaný příběh o kosmické raketě Apollo 11, která startuje první misi na Měsíc. Na palubě ponese tři odvážné astronauty - Armstronga, Aldrina a Collinse. Jejich kroky budou prvními kroky lidí po měsíčním povrchu. Nikdo z nich však netuší, že se jim do rakety dostaly i tři mouchy. Jsou to nerozluční kamarádi Nat -snílek a rozený vůdce, IQ, který má chytrý mozek a Scooter ,co je neuvěřitelně žravý.

Pro potvrzení výjimečné kvality mohou diváci srovnat tuto projekci s 3D technologií kopírovanou na filmový pás, ve které bude stejný film v novoborském kině k vidění od čtvrtka 19. do neděle 22. února.