Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejstarší tanečnici soutěže je 70 let

Liberec - /GALERIE/ Přes dva a půl tisíc tanečníků z dvaceti zemí světa bojuje o cenné kovy v libereckém Babylonu.

6.11.2015
SDÍLEJ:

Mistrovství světa všech tanečních stylů a žánrů Dance Championship 2015 v těchto dnech probíhá v libereckém Centru Babylon. Stěžejní den bude pro tanečníky sobota. Foto: ILMA AGENCY

Už jste viděli na jednom místě tančit dítě, které sotva dosáhlo tří let věku a zároveň sedmdesátiletou ženu? Nyní máte jedinečnou příležitost. V libereckém Babylonu se totiž v těchto dnech právě koná Mistrovství světa všech tanečních stylů a žánrů.

Že je na letošním World Dance Championship 2015 rekordní účast potvrdila ředitelka soutěže Ilona Šulcová. „Do soutěže se přihlásilo více než 2 500 tanečníků z dvaceti zemí světa. O cenné kovy bude bojovat 1 209 sólových tanečníků, 138 malých týmů, 104 velkých týmů a 50 showcases. Chybět nebudou dua," přiblížila Šulcová, ředitelka Taneční a pohybové školy ILMA, která mistrovství pořádá.

Mistrovství světa všech tanečních stylů a žánrů Dance Championship 2015 v těchto dnech probíhá v libereckém Centru Babylon. Stěžejní den bude pro tanečníky sobota.

Soutěžící tančí každý den od 9 hodin ve dvou sálech v libereckém Babylonu. Slavnostní vyhlášení vítězů je vždy v pozdních večerních hodinách.

Na soutěži je krásné to, že tančit může opravdu každý. Nejstarší tanečnici je sedmdesát let a předvede orientální tanec.

Největší konkurence však bude v latinsko-amerických, standardních a karibských tancích (Rumba, Cha cha, Jive, Samba, Paso Doble). „Mezi soutěžícími budou mistři Evropy i světa, kteří přijedou obhájit a získat nové tituly," poznamenala Ilona Šulcová.

Jedním z nejznámějších tanečníků soutěže je Ital Roberto Bianchi, který zatančí Salsu v páru. Dále můžete o tomto tanečním svátku zhlédnout další taneční styly, jako je waltz či valčík, balet, ale i Modern Dance či Pompon Dance a Repeat Dance, které patří k moderním stylům.

Přestože soutěž, kterou vyhlašuje mezinárodní organizace WADF, se bude konat až do neděle, nejnapínavější a nejdůležitější podívanou nabídne sobota.

Výkony soutěžících bude hodnotit mezinárodní porota a zasednou v ní také profesionální tanečníci. Vstupné na jeden den šampionátu stojí 270 korun, třídenní permanentka 600 korun. Všichni soutěžící jsou ubytování v hotelu Babylon. „Přes dva tisíce soutěžících spí ze soboty na neděli u nás v hotelu," informoval generální ředitel Centra Babylon Daniel Vajner.

ROZHOVOR S VERONIKOU HORÁČKOVOU

Trému před soutěží nemám

Jednou ze soutěžících je i Veronika Horáčková (23 let), která reprezentuje Taneční školu Ilma Turnov. Tanci se věnuje od 4 let a v současné době trénuje i děti. Veronika Horáčková soutěží v individuálních i skupinových kategoriích, ve kterých dosáhla mnoha úspěchů. V roce 2014 získala s formací Fun fatal titul Mistrů světa. Na šampionátu v Centru Babylon letos startuje celkem ve 4 disciplínách Urban Street Dance Fusion show a Choreographed Dance Show Caribbean.

Proč jste se rozhodla pro tento druh tance, čím vám učaroval?
K této cestě mě přivedla naše taneční škola Ilma Turnov. Vize naší taneční školy je, že by se každý tanečník měl naučit více tanečních stylů a nespecializovat se pouze na jeden. Od dětství jsem se proto učila postupně všechny taneční žánry, a proto jsem se také rozhodla věnovat se zmíněným disciplínám.

Uměla byste srovnat minulou a letošní atmosféru tanečního šampionátu?
V letošním roce přijedou noví tanečníci z jiných zemí, od kterých nevíme, co očekávat. Velkou neznámou jsou pro nás v letošním roce výpravy z Ruska, Maďarska nebo Polska, jejichž taneční techniky a styly jsme dosud neměli šanci poznat. Co se týká samotné organizace, ta mi přijde v letošním roce mnohem klidnější.

Jak vypadala vaše příprava na letošní šampionát?
Na šampionát trénuji 4 hodiny týdně. V letošním roce jsem hodně zapracovala na technice, především se mi podařilo zlepšit techniku otoček, která v minulém roce trochu pokulhávala. Letošní přípravu jsem musela skloubit také s trenérskými povinnostmi, které zabírají asi 8 hodin týdně.

Tanec je nekončící dřina, měla jste někdy chuť všeho nechat?
Určitě ano, zejména před velkými soutěžemi, kdy hodně pracují nervy. Navíc trénuji malé holčičky. Spojit vlastní přípravu s trenérskými povinnostmi je proto někdy velice komplikované. Vždy si ale najdu něco, co mě donutí u tance zůstat.

Pokud byste měla vyjmenovat pět důvodů, proč se věnovat právě tanci, co by vás napadlo?
Jeden z důvodů jsou přátelé, se kterými se díky tanci vídám. Naplňuje mě i pohyb jako takový. A samozřejmě jako žena mám ráda šaty, účesy a líčení, které k vystoupení patří. V neposlední řadě je pro mě velice důležitá i rozmanitost tanečních žánrů.

A jeden důvod, proč se do tančení nepustit?
V tanci obecně spatřuji pouze pozitiva. Problém může nastat ve chvíli, kdy to rodiče dětí přehánějí s rivalitou a své snahy přenášejí i na děti. To se pak sport mění v soupeření a vytrácí se z něj půvab.

Máte před vystoupením trému?
Když tančím sama za sebe, tak trému nemám. Ale mám trému u vystoupení mých svěřenců, když odcházejí na scénu a já vím, že už nemohu jejich vystoupení ovlivnit.


Autor: Lenka Brabencová

6.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení