Baví se jimi skoro celý svět a není proto divu, že se stále častěji objevují i v repertoáru českých divadel. A když už, tak nesmí chybět fraška Hvězdné manýry. Po loňském nastudování příbramského divadla ji letos od ledna zkouší i Divadelní spolek Háta.

Premiéru připravila na polovinu března a už v úterý 29. března zamíří na zájezdní vystoupení do Nového Boru. Lukáš Vaculík, Adéla Gondíková, Martin Zounar, Zbyněk Pantůček, Kamila Špráchalová a spol. se představí v Městském divadle v Novém Boru.

„Rychlá a bláznivá fraška Hvězdné manýry se odehrává ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942, kde se chystá benefiční koncert na podporu amerických válečných aktivit v druhé světové válce," popisuje prostředí a zápletku šéfka pražské Háty Olga Želenská.

„Na koncert jsou pozvány i dvě největší pěvecké hvězdy. Problém je v tom, že se navzájem nenávidí a odmítají vystupovat na společných pódiích. Navíc každé jejich byť letmé setkání končí fyzickým napadením," doplňuje. Organizátoři benefice tak kromě organizování samotného koncertu musí vyřešit i to, aby se obě hvězdy nepotkaly při příjezdu, v hotelu, na slavnostních recepcích a vzájemně o sobě nejlépe vůbec nevěděly. Těžký úkol? Extrémně. Zvláště, když se plán začne hned od začátku hroutit jak domeček z karet a všichni jsou nuceni improvizovat.

Nepomáhá ani pomoc asistentů obou zpěvaček. Všechno komplikuje nečekaná přítomnost bývalého milence jedné z hvězd, nesprávně doručená kytice růží, slídivá novinářka a zatoulaný pes. Už jen to by stačilo k zadělání na plnohodnotnou komedii. Ne však McKeeverovi, který jako třešničku na dortu přidá setkání obou celebrit, které nakonec prozradí překvapivý důvod jejich nevraživosti.

Vstupenky na novoborské představení Hvězdných manýrů jsou stále ještě v prodeji.